MENU

Захист від колекторів: у Нацбанку посилюють вимоги до кредитодавців

360 0

Захист від колекторів: у Нацбанку посилюють вимоги до кредитодавців

У Національному банку (НБУ) планують змінити умови кредитних договорів із метою приведення їх у відповідність з нормами "антиколекторного" закону. Регулятор пропонує до обговорення додаткові вимоги до договорів небанківських фінансових установ про видачу споживчого кредиту.

Як пише Оbozrevatel, про це йдеться в повідомленні НБУ. Мета документа – удосконалити договори про надання позики/кредиту у зв'язку з ухваленням нового закону та забезпечити захист прав споживачів фінансових послуг, інформує UAINFO.org.

Проєкт документа передбачає окремі норми щодо змісту договору, способу викладу тексту договору й порядку його підписання сторонами. Встановлюється заборона кредитодавцю застосовувати положення, які створюють надмірну перевагу на їхню користь або можуть поставити споживача в невигідне становище. Іншими словами, документ покликаний унеможливити включення до договору недобросовісних умов.

Читайте також: Нові правила для колекторів. Що їм тепер заборонено?

Кредитні договори небанківських фінансових установ повинні відповідати закону й у частині врегулювання питань простроченої заборгованості. Зокрема, проєкт Положення зобов'язує кредитодавця включати в текст договору обов'язок повідомляти споживача про відступлення права вимоги за договором новому кредитору або про залучення колекторської компанії протягом 10 робочих днів з дати такого відступлення або залучення.

Також документом передбачене включення до договору зобов'язання кредитодавця фіксувати кожну безпосередню взаємодію зі споживачем і пов'язаними з ним особами, які дали згоду на таку взаємодію, за допомогою відео- та/або звукозаписувального технічного засобу і попереджати особу про таке фіксування. Тобто скоро просто так подзвонити людині з погрозами кредитор не зможе – він зобов'язаний буде такий дзвінок записати, а перед цим попередити боржника про те, що розмова записується.

Читайте також: Українців залишать без прописки в паспорті: що і навіщо пропонують змінити в Кабміні

У Нацбанку інформують, що аналогічні вимоги вже застосовані зараз до банків. Тепер регулятор пропонує поширити їх і на небанківські фінансові установи, які здійснюють діяльність у сфері послуг із надання споживчого кредиту.

Обговорюватися документ буде до 16 липня. Кожен охочий може ознайомитися з його презентацією за посиланням.

Нагадаємо, 19 березня в Україні ухвалили закон, який повинен врегулювати роботу колекторських компаній і захистити боржників у разі простроченої заборгованості. Він спрямований на боротьбу з незаконними діями таких компаній, у зв'язку з чим отримав неофіційну назву "антиколекторський закон".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини