MENU

"Росія пропагувала Сталіна як лідера "великодержавної Росії", але Путін виявився "недоСталіним", – російський журналіст

1092 0

"Росія пропагувала Сталіна як лідера "великодержавної Росії", але Путін виявився "недоСталіним", – російський журналіст

Результати соціологічного дослідження, відповідно до якого найвидатнішою особою усіх часів і народів опинився Йосип Сталін (39% опитаних респондентів), є наслідком роботи пропагандистської машини офіційної Москви з метою сформувати думку росіян щодо ідеї "великодержавної Росії" і необхідності "сильної руки".

Про це в ефірі українського телеканалу сказав Ігор Яковенко, опозиційний російський журналіст, передає UAINFO.org. 

"Росіянам 74 роки поспіль вбивали в голову ідею "великодержавної Росії", де  ключовими фігурами були міфологізовані образи Леніна і Сталіна.

Безумовно, пострадянський період російської історії призвів до того, що Сталін став випинатись, тому що імперська політика Путіна на перший план висувала Сталіна", - сказав він.

Читайте також: Сталин и Пушкин обогнали Путина в рейтинге: россияне продолжают разочаровываться в президенте РФ

За його словами, у 2012-2014 роках Йосип Сталін відповідно до аналогічних проведених соціологічних досліджень "висунувся" на перший план і обігнав Олександра Пушкіна, Петра I і самого Володимира Путіна, тому що "Путін опинився таким собі слабким Сталіним".

"Незадоволеність росіян у тому, що Путін Є "недоСталіним" призвела до того, що у понад двічі знизилась кількість згадок Путіна як великого діяча", - зазначив опозиційний російський журналіст.

Ігор Яковенко зауважив, що у аналогічних соціологічних опитуваннях ніколи не фігурували прізвища справжніх реформаторів, приміром, як Олександра II, який скасував кріпосне право. Натомість, Петро I  повсякчас фігурував як силовик, який "поставив Росію на диби".

Читайте також: Путин заявил, что США организовали Майдан в Украине

"У цьому розумінні фігура Петра I мало відрізняється у свідомості росіян від Сталіна. Петро I і Сталін – це насильники, а у росіян відзначається прояв тяги до батогів, до кріпосного права. Це – неабияка проблема. І ця великодержавна міфологія діє і сьогодні, хоч Путін виявився недостатнім великодержавним тираном", - завершив Ігор Яковенко.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини