В Україні повернули тюремне покарання за брехню в деклараціях: що змінилося після вето Зеленського
У Верховній Раді вдруге підтримали законопроєкт щодо тюремного покарання за брехню в деклараціях, врахувавши зауваження президента України Володимира Зеленського. Депутати скасували раніше ухвалені поправки щодо необов'язковості декларування майна родичів та можливості уникнути в'язниці.
За відповідний документ проголосували 315 народних депутатів. Відтак, раніше ветований законопроєкт ухвалено в цілому, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZREVATEL.
Що передбачає законопроєкт Зеленського?
Нардепи врахували пропозиції президента, відповідно до яких у новій редакції закону посадова особа зобов'язана декларувати майно, яким володіють її родичі. А також скасовано правку, яка заміняла "позбавлення волі" на "обмеження".
Додамо, що раніше відповідні правки нардепів Ігоря Фріса та Олексія Ковальова були враховані, що викликало незадоволення зі сторони глави держави.
Окрім того, документом передбачається зниження розміру суми, через яку правоохоронні органи матимуть право переслідувати особу – з 4 млн грн до 2 млн грн. Але головною нормою залишається те, що за брехню в деклараціях можуть не просто обмежити свободу без ізоляції, а посадити до в'язниці.
"Буде повернуто в закон норму щодо позбавлення волі у вигляді в'язниці, якщо чиновник не подав декларацію. А друге виправлення унеможливить лазівку, якщо хтось не задекларував майно родичів, наприклад, когось із подружжя", – прокоментувала нардепка від "Слуги народу" Євгенія Кравчук.
Читайте також: Розігнати "чортів": що Зеленський і депутати хочуть зробити з рішеннями Конституційного суду. І що можуть
"Ми знижуємо настання відповідальності з 4 млн гривень до 2 млн гривень, якщо є невідповідність. І передбачаємо позбавлення волі. Ухвалювати рішення про позбавлення волі буде суд... Саме суд повинен визначати, наскільки невідповідність зашкодила суспільним інтересам", – розповів нардеп від "Слуги народу", член комітету з питань правоохоронної діяльності Олександр Бакумов.
Раніше ухвалені нововведення:
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки