MENU

Які таємниці зберігають підземелля Києва?

1330 0

Які таємниці зберігають підземелля Києва?

Київ, як і багато інших стародавніх міст планети, має цілу мережу підземель. Серед найвідоміших – Києво-Печерська лавра та напівлегендарна секретна урядова гілка метро. Але далеко не кожен киянин знає, що в столиці є велика кількість інших печер та тунелів.

OBOZREVATEL зібрав добірку цікавих підземних місць столиці, інформує UAINFO.org.

Печери лаври

Підземелля одного з перших монастирів Київської Русі – Свято-Успенської Києво-Печерської лаври розділені на дві локації – Ближні та Дальні печери. Також є Варязька печера, але вона закрита для відвідувачів через часті обвали. Хоча саме останню вважають місцем виникнення самого монастиря.

У печерах лаври є три підземні церкви.

Якщо говорити більш детально, то Дальні печери, довжина яких становить 293 метри, спочатку були засновані як повністю окремий комплекс. Зараз там розташовані відразу три підземних церкви: Різдва Христового, преподобного Феодосія та Благовіщення Пресвятої Богородиці. При цьому саме остання є найдавнішою не тільки цих підземель, але й Києво-Печерської Лаври.

Довжина Ближніх печер становить практично 400 метрів.

Варто зазначити, що в 1988 році на території комплексу проводилися археологічні розкопки – вченим вдалося виявити келію преподобного Феодосія, викопану ним у 1058. При цьому склепіння цього приміщення були в ідеальному стані.

У Ближніх печерах, довжина яких 383 метри, почивають мощі 79 святих. Зокрема, це преподобний Нестор Літописець, іконописці Аліпій Печерський та Григорій, а також можливі останки героя билинного епосу Іллі Муромця.

У ближніх печерах спочивають мощі подвижників та ченців.

Катакомби Китаївської пустині

У столиці розташований археологічний заповідник Китаїв, на території якого розташований Троїцький Китаївський чоловічий монастир. Він цікавий тим, що в глибині місцевих пагорбів вирито невеликий, але унікальний комплекс печер.

Катакомби Китаївської пустині розташовані в глибині місцевих пагорбів.

На стінах його підземель можна побачити вирізані на глині ікони, лежанки для ченців. А в одній із ніш, яка при вході в катакомби, можна навіть побачити людські кістки та череп.

У печерах у глині вирізані лежаки для ченців.

Як розповідають місцеві жителі, ці споруди навіть старіші від печер Києво-Печерської лаври.

На стінах можна побачити вирізані в глині хрести та ікони.

Сучасні археологічні знахідки в печерах датуються ХVІІ століттям, тобто тим часом, коли біля підніжжя гори, в районі посаду, був побудований новий лаврський скит у Китаєві. Там з'явилися дерев'яні келії та церква.

В одній ніші можна побачити череп людини.

"Сталінське" метро під Дніпром

У кількох районах Києва на набережній річки Дніпро можна побачити дивні бетонні конструкції або тунелі, які йдуть у бік води. Це залишки так званого "Сталінського метро", яке повинно було з'єднати лівий та правий береги української столиці двома підземними конструкціями.

Будівництво кесона для тунелю під Дніпром.

У 1938 році в умовах найсуворішої таємності було закладено два тунельні переходи під річищем річки: Північний (Оболонь – Вигурівщина-Троєщина) та Південний (Жуків острів – Осокорки). Будівництво перервалося в 1941 році через напад нацистської Німеччини на СРСР, а потім не відновилося через те, що його визнали недоцільним.

Німці біля одного з тунелів.

Зараз найбільший інтерес для дослідників-любителів являють залишки тунелю на Жуковому острові. Вхід у споруду розташовано на поверхні, хоч і затоплений. Щоб побачити його, люди використовують невеликі човни. Хоча приблизно через 100 метрів тунель повністю йде під воду.

Залишки кесона на Оболоні біля парку Наталка.

Вхід у тунель на Жуковому острові.

Підземний струмок Клов

Клов вважається одним із найкрасивіших та видовищних підземних струмків Києва. Протягом 5 кілометрів він протікає під вулицями столиці, зокрема Хрещатиком, Майданом Незалежності та Європейською площею.

Підземелля струмка вважаються одними з найкрасивіших підземель столиці.

Підземний струмок Клов.

При цьому потрібно враховувати, що досвідчені дигери наполегливо не радять людям, які шукають гострих відчуттів, спускатися в Клов. Саме дощ, який різко підвищує рівень води в підземних тунелях, став причиною загибелі двох груп дослідників у 2003 та у 2009 роках.

Пам'ятна табличка, присвячена загиблим у підземеллях струмка.

Містика підземель Зеленого театру

Зелений театр, який розташований на схилах Печерських пагорбів, за час свого існування встиг побувати частиною фортеці, стіною водокачки та навіть нічним клубом, який, утім, потім закрили.

Катакомби Зеленого театру.

Зараз катакомби цієї споруди ніхто не охороняє, і потрапити всередину центральної галереї можна через занедбану зараз кам'яницю, яку молодь встигла ґрунтовно розмалювати графіті.

Частина печер доступна для дигерів.

Тунелями, звичайно, можна пройтися, але частину його ходів забетонували. З цим місцем пов'язано багато містичних історій. Зокрема, старожили розповідають, що саме тут проживає головний привид столиці. І не варто забувати, що саме Зелений театр, як і Лиса гора, популярні серед любителів окультизму.

Зелений театр має популярність у любителів окультизму.

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини