MENU

Підземелля Білого дому: як і коли було збудовано бункер для захисту президента США. ФОТО

1370 0

Підземелля Білого дому: як і коли було збудовано бункер для захисту президента США. ФОТО

Кожна держава прагне забезпечити необхідний рівень безпеки своїх громадян, але найбільше уваги щодо цього віддається питанню збереження життя перших осіб країни, насамперед президента. А одним із найвідоміших варіантів, який застосовують, щоб зберегти тих, хто входить до адміністративного апарату та приймає критичні рішення, є зведення підземної споруди - бункера. Є такий об'єкт і у резиденції американського президента – Білому домі

Історія бункера під Білим домом почалася після трагічних подій Перл-Харбора, після яких Америка вступила до Другої світової війни. Тоді стало ясно, що Білий дім, як центр прийняття рішень і резиденція президента, може стати мішенню для противника. А допустити, щоб країна миттєво залишилася без найвищого керівництва, було неможливо. Тому було ухвалено рішення про створення бункера, будівництво якого почалося у 1942 році, інформує UAINFO.org з посиланням на Novate.

Читайте також: На Камчатці збудують бункери на випадок ядерного удару

Причому звести вирішили одразу два бункери, перший знаходиться під досить міцним будинком Казначейства, і до нього з Білого дому веде підземний коридор.

Бункер під Казначейством є просторим приміщенням площею 335 квадратних метрів, яке розділене на десять кімнат.  Інтер'єр в них більше нагадує домашній: від плюшевих килимів до великого шкіряного крісла.

А от другий бункер, що за розмірами значно поступається першому, збудували безпосередньо під Білим домом у районі Східного крила. Там спочатку було лише дві кімнати, проте вони були забезпечені достатньою кількістю продовольства та запасів води, яких вистачить для того, щоб майже півтора десятка людей зуміли спокійно прожити там протягом кількох тижнів. Забезпечення енергією здійснюється шляхом роботи власного дизельного генератора.

Пізніше цей бункер під Білим домом розширили у період президентського терміну Гаррі Трумена у 1948–1952 роках. Тоді ж йому дали офіційну назву – Президентський центр з надзвичайних ситуацій (скор. ПЦНС).

Довгий час він не використовувався, проте вже на початку цього сторіччя його таки застосували за призначенням. Сталося це під час трагічних подій 11 вересня 2001 року – саме там опинилася дружина президента Буша, який на той момент перебував у Флориді.

Читайте також: ЄС будує бункер для секретних переговорів: ховаються від російських шпигунів, – ЗМІ

Лора Буш так згадує цей епізод у своїй книзі: «Мене швидко провели вниз через масивні сталеві двері, які зачинилися за спиною із шипінням із-за герметичної ізоляції. Ми йшли по підлозі, викладеній кахлем, зі стелі звисали труби та інше обладнання. ПЦНС служить як командний центр під час надзвичайних ситуацій, він має телебачення, телефони та інше комунікаційне обладнання».

Її чоловік з'явився в бункері того ж вечора.

Можливо, цей бункер також використовувався порівняно недавно, у травні 2020 року тодішнім президентом США Дональдом Трампом, коли країну охопили протести з расового питання. Однак не факт, що це правда, а все тому, що існує версія, згідно з якою ще 2010 року десь під Північною галявиною Білого дому було розпочато будівництво нового підземного притулку для президента. Втім, поки що історія про сучасний бункер залишається на рівні чуток, проте сама концепція збереження життя керівника американської держави та його адміністрації подібним чином зберігає актуальність.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини