13-річна японка – одна з наймолодших олімпійських чемпіонок. Вона здобула "золото" у скейтбордингу серед жінок

567 0

13-річна японка – одна з наймолодших олімпійських чемпіонок. Вона здобула "золото" у скейтбордингу серед жінок13-річна Моміджі Нісія стала олімпійською чемпіонкою зі стріт-скейтбордингу серед жінок, Токіо, 26 липня 2021 року. Фото: AP Photo/Ben Curtis

13-річна японка Моміджі Нісія стала першою володаркою золотої медалі зі стріт-скейтбордингу серед жінок. Напередодні першим олімпійським чемпіоном у цій дисципліні серед чоловіків став японець Юто Хорігомо.

Про це повідомляють на сайті Олімпіади, інформує UAINFO.org з посиланням на Нromadske.ua.

У фіналі змагань зі стріт-скейтбордингу взяли участь вісім спортсменок, українки взагалі не були представлені у цій дисципліні.

У стріт-скейтбордингу змагалися одразу дві наймолодші спортсменки цьогорічних Ігор: 13-річна японка Моміджі Нісія та 13-річна спортсменка з Бразилії Райсса Ліл.

Нісія набрала 15,26 бала та здобула «золото», Ліл посіла друге місце. «Бронзу» отримала ще одна японка — 16-річна Фуна Накаяма.

В оргкомітеті зазначили, що на це був «наймолодший п'єдестал» за всю історію Олімпіади. Однак Нісія не стала наймолодшою олімпійською чемпіонкою в історії. Цей титул залишається за американкою Марджорі Гестрінг, яка здобула «золото» на Іграх-1936. Тоді їй було 13 років 267 днів — на 63 дні менше ніж Моміджі.

Напередодні, 25 липня, першим олімпійським чемпіоном зі стріт-скейтбордингу серед чоловіків став також японець — 22-річний Юто Хорігомо.

Загалом збірна Японії здобула вісім медалей на домашніх Іграх: шість золотих та по одній срібній і бронзовій.