MENU

"Обмеження права керування автомобілем за ЖКГ-борги – законне, але можливе тільки після рішення суду", – юрист

654 0

"Обмеження права керування автомобілем за ЖКГ-борги – законне, але можливе тільки після рішення суду", – юрист 

Тимчасове обмеження особи у праві керування транспортним засобом через несплату боргів за житво-комунальні послуги може стати одним із механізмів, щоб спонукати її погасити борг, але може бути застосоване виключно після відповідного рішення суду в межах виконавчого провадження.  

Про це в ефірі українського телеканалу сказала юрист Лідія Карплюк, передає UAINFO.org.

"Якщо Міністерство юстиції розробить і впровадить відповідний механізм, то це стосуватиметься загалом певних санкцій в межах виконавчого провадження щодо людини, що набуває статусу боржника. Існують різні методи стягнень коштів із боржників, і обмеження у праві керування автомобілем може стати одним із механізмів, але не основним", - сказала вона. 

Читайте також: 15 грн за кубічний метр. Ціна на газ в Україні сягнула рекордної позначки

Але водночас юрист наголосила, що стягнення можуть відбуватись виключно в межах виконавчого провадження за рішенням суду.  

"Мова іде про рішення суду, яке направляється на виконавче провадження у разі відмови особи добровільно сплатити борги чи то за комунальні послуги, чи то за аліменти тощо. Після цього державні чи приватні виконавці вживають різного роду механізми, які передбачені законом України про виконавче провадження, щоб ці кошти стягнути і погасити борг – чи то аліментів, чи то комунальних послуг тощо", - пояснила вона. 

Читайте також: Нові графи в платіжках: українцям розповіли чи законні нарахування, та що з ними робити

За словами Лідії Карплюк, мова іде про такі санкції як арешт коштів на банківських рахунках, опис рухомого і нерухомого майна, звернення стягнення на майно, обмеження права виїзду за кордон, але що може бути здійснено виключно за рішенням суду.  

"Буквально напередодні Міністерство юстиції України внесло зміни до постанови про автоматизований арешт коштів на рахунках, що може застосовуватись не лише щодо неплатників аліментів, але і щодо інших боржників", - нагадала вона. 

"Якщо людина порушила зобов’язання щодо повернення коштів в тій чи іншій ситуації чи не виконала зобов’язання щодо оплати послуг, то звичайно людина повинна розуміти, що за таке порушення має настати відповідальність, в тому числі і у такому вигляді як обмеження права керування транспортним засобом", - завершила Лідія Карплюк. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини