"Україна не отримає підтримки США у жодному переговорному форматі", – український дипломат
Офіційному Києву не варто сподіватись на участь США у Нормандському чи у Мінському процесах для надання допомоги у вирішенні військового протистояння з РФ на Сході України. Непрямим свідченням цього також є активний діалог та співпраця США та Німеччини з Росією, в той час як інтереси України залишаються поза увагою.
Про це в ефірі українського телеканалу сказав дипломат Руслан Осипенко, передає UAINFO.org.
Він нагадав позицію тимчасового повіреного у справах США, заступника помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джорджа Кента, який напередодні візиту Меркель до США оголосив про те, що "США не планують приєднуватись до Мінського і Нормандського форматів".
"Це означає, що Україна, яка прохала про участь США – не отримає підтримки у переговорному форматі. Це теж дуже важлива річ. І взагалі Зеленському складно буде вибудовувати комунікацію із Байденом, тому що Україна перебуває в статусі прохача. Вона не дає грошей чи ресурсів, і не може стати союзником для убезпечення субрегіонів у Чорному морі. Ми прохачі – просимо захисту і допомоги, і тому з нами мова іде зовсім іншим чином", - сказав він.
Дипломат напередодні візиту Володимира Зеленського до США висловив поради щодо першочергових завдань для України при формуванні порядку денного.
"По-перше, необхідно звернутись до США із проханням розмістити радників у Маріуполі, Херсоні і Чернігові (де з найбільшою вірогідністю може відбутись наступ РФ після реалізації проекту "Північний потік-2"). По-друге, попросити щодо регулярних поставок зброї до України. По-третє, просити, щоб Україні дали статус партнера поза рамками НАТО", - перерахував він.
Читайте також: Угода Німеччини та США щодо "Північного потоку-2" спонукає Росію до агресії, – МЗС Польщі
Руслан Осипенко нагадав, що нині фактично за рахунок безпеки України вирішуються стратегічні питання США в рамках євроатлантичної інтеграції.
"В той час як у нас Будапештським меморандумом забрали ядерну зброю, а зараз забрали останній захист у вигляді газової труби. Ці питання слід ставити, щоб повернути баланс", - сказав він.
Дипломат також зауважив, що президенти США і Росії домовились про співпрацю в різних напрямках, що також є свідченням важливих процесів у світовій політиці, що "обходять Україну стороною".
"Зараз стосунки Путіна покращились із Японією, (…) і постало питання про економічну співпрацю на спірних територіях із Японією. А Японія – це противник США. Це означає, що РФ почала дрейфувати від Китаю. Це означає, що вирішено питання щодо того, Україна буде входити в сферу впливу Росії – політичну чи навіть економічну і безпекову", - сказав він і додав: "Мені так здається, що США щось пообіцяли Путіну з приводу України".
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки