MENU

"Україна не отримає підтримки США у жодному переговорному форматі", – український дипломат 

2208 6

"Україна не отримає підтримки США у жодному переговорному форматі", – український дипломат 

Офіційному Києву не варто сподіватись на участь США у Нормандському чи у Мінському процесах для надання допомоги у вирішенні військового протистояння з РФ на Сході України. Непрямим свідченням цього також є активний діалог та співпраця США та Німеччини з Росією, в той час як інтереси України залишаються поза увагою.  

Про це в ефірі українського телеканалу сказав дипломат Руслан Осипенко, передає UAINFO.org.

Він нагадав позицію тимчасового повіреного у справах США, заступника помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Джорджа Кента, який напередодні візиту Меркель до США оголосив про те, що "США не планують приєднуватись до Мінського і Нормандського форматів".  

"Це означає, що Україна, яка прохала про участь США – не отримає підтримки у переговорному форматі. Це теж дуже важлива річ. І взагалі Зеленському складно буде вибудовувати комунікацію із Байденом, тому що Україна перебуває в статусі прохача. Вона не дає грошей чи ресурсів, і не може стати союзником для убезпечення субрегіонів у Чорному морі. Ми прохачі – просимо захисту і допомоги, і тому з нами мова іде зовсім іншим чином", - сказав він.  

Читайте також: Шевцова: Пакт Байдена - Меркель является признанием того, что Запад не может ни исключить Россию из системы своих "сосудов", ни сдерживать ее

Дипломат напередодні візиту Володимира Зеленського до США висловив поради щодо першочергових завдань для України при формуванні порядку денного.  

"По-перше, необхідно звернутись до США із проханням розмістити радників у Маріуполі, Херсоні і Чернігові (де з найбільшою вірогідністю може відбутись наступ РФ після реалізації проекту "Північний потік-2"). По-друге, попросити щодо регулярних поставок зброї до України. По-третє, просити, щоб Україні дали статус партнера поза рамками НАТО", - перерахував він. 

Читайте також: Угода Німеччини та США щодо "Північного потоку-2" спонукає Росію до агресії, – МЗС Польщі

Руслан Осипенко нагадав, що нині фактично за рахунок безпеки України вирішуються стратегічні питання США в рамках євроатлантичної інтеграції.  

"В той час як у нас Будапештським меморандумом забрали ядерну зброю, а зараз забрали останній захист у вигляді газової труби. Ці питання слід ставити, щоб повернути баланс", - сказав він. 

Дипломат також зауважив, що президенти США і Росії домовились про співпрацю в різних напрямках, що також є свідченням важливих процесів у світовій політиці, що "обходять Україну стороною".  

"Зараз стосунки Путіна покращились із Японією, (…) і постало питання про економічну співпрацю на спірних територіях із Японією. А Японія – це противник США. Це означає, що РФ почала дрейфувати від Китаю. Це означає, що вирішено питання щодо того, Україна буде входити в сферу впливу Росії – політичну чи навіть економічну і безпекову", - сказав він і додав: "Мені так здається, що США щось пообіцяли Путіну з приводу України".  

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини