MENU

Діяльність Росії провокує нестачу води в окупованому Криму, – Мінекології

605 0

Діяльність Росії провокує нестачу води в окупованому Криму, – Мінекології

Запасів прісної води в окупованому Криму цілком вистачає на побутові потреби населення, але через діяльність Російської Федерації на окупованому півострові фіксують дефіцит водних ресурсів.

Як передає UAINFO.org із посиланням на "Прямий", про це розповів заступник міністра екології та природних ресурсів України Михайло Хорєв.

Зокрема, він розповів про найбільш поширені міфи російської пропаганди щодо Північно-Кримського каналу, який до 2014 року був головним джерелом подачі прісної води на острів із материкової частини України.

"Міф - це те, що встановлено перегородку, яка не дає воді надходити до Криму, перебуває в аварійному стані й що вода ось-ось прорве її. Це безумовний міф, який поширюють пропагандисти. Міф - те, що через перекриття каналу затоплюється та заболочується частина Херсонської області. Ще один "шикарний" міф, що вода, яка надходила до Криму, тепер потрапляє в Чорне море і воно опріснюється", - резюмував Хорєв.

Читайте також: Глава "Русской общины Севастополя" назвала оккупантов "пришлой ратью". ВИДЕО

Водночас він підкреслив, що Україна не відновить водопостачання на півострів, поки він перебуває під контролем окупаційної влади.

"Північно-Кримський канал - це штучна споруда, це не річка, це не природно. Він не підпадає під водну конвенцію (Конвенція ООН про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер. - Ред.). Ми нічого не порушуємо", - підкреслив заступник міністра екології та природних ресурсів України.

Він пояснив, що Крим цілком забезпечений для питних потреб своїми власними джерелами. За його словами, істерія з нестачею води населенню викликана трьома основними факторами: промисловістю, занепадом аграрного сектора та розміщенням у Криму військових РФ.

"Чималі заводи: "Титан", "Сода", бромовий завод. Це те, що розташоване в районі Армянська та Красноперекопська. Це степовий Крим. Там немає природних джерел води. Відповідно, головним джерелом був Північно-Кримський канал. Тому зараз ці заводи мають проблеми з виробництвом продукції", - зауважив Хорєв.

Читайте також: Запасы пресной воды в источниках под Азовским морем не решат водную проблему оккупированного Крыма, – ученый

Крім того, за його словами, аграрному сектору, який розвинувся під контролем Україн, не вистачає прісної води з місцевих джерел.

"Весь степовий Крим - це колишні зони зрошення, там були зрошувальні системи, і все, що там вирощували, вирощували завдяки поливу. На ці цілі теж внутрішніх обсягів води абсолютно недостатньо", - констатував заступник міністра.

Він також зазначив, що на півострові не вистачає води на потреби армії країни-окупанта.

"Ну, й армія країни-агресора. Вона споживає ресурси. Там сформовано досить великий блок із військових. І вони квартируються, умовно кажучи, теж не на південному березі, а в степовому Криму, ближче до материкової частини України. Тому, безумовно, ось для цих цілей Україна воду туди постачати не буде. Бо це те саме, що працювати на окупанта", - підкреслив Хорєв.

Читайте також: Эпоха голода и нищеты. Пока Путин занимался Украиной, в России случился коллапс

Водночас заступник міністра зазначив, що внутрішніх запасів півострова цілком вистачає на побутові потреби місцевого населення.

"А для населення попити-помитися, для побутових потреб місцевої води цілком достатньо. Там є водосховища як наливного, так і неналивної типу. Наливні раніше наповнювалися з каналу, зараз вони не наповнюються. Але є водосховища природного стоку, на річках. Їх достатньо. За умови економного використання води", - резюмував Михайло Хорєв.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини