MENU

Польща має намір заблокувати сертифікацію "Північного потоку-2"

856 0

Польща має намір заблокувати сертифікацію "Північного потоку-2"Фото: Польща має намір перешкоджати сертифікації" Північного потоку-2 " (gettyimages.com)

Польська державна нафтогазова компанія PGNiG заявку на включення в процедуру сертифікації оператора газопроводу Nord Stream 2. За результатами процедури визначається, чи отримає власник газопроводу привілейоване становище на європейському газовому ринку.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення на сайті PGNiG, інформує UAINFO.org.

PGNiG звернулися до регулюючого органу Німеччини з проханням приєднатися до процедури сертифікації, ініційованої за запитом Nord Stream 2 AG, власника газопроводу. В ході розгляду Федерального мережевого агентства (German Bundesnetzagentur, BNetzA) за участю Європейської комісії буде вирішено, чи зможе Nord Stream 2 AG виступати оператором газопроводу.

Читайте також: Bloomberg: Німеччина не перекриє "Північний потік - 2", навіть якщо він стане геополітичною зброєю Росії

Як зазначив голова правління PGNiG SA, Павло Маєвський, "Nord Stream 2 AG не бажає дотримуватися загальних принципів Третього енергетичного пакету, мета якого - гарантувати конкуренцію і рівні умови для всіх учасників ринку. Зокрема, власник "Північного потоку-2"хоче уникнути застосування законів про поділ, доступ третіх осіб до інфраструктури і прозорих тарифів, що враховують вартість всього трубопроводу".

За його словами, важливою обставиною є також негативний вплив газопроводу Nord Stream 2 на енергетичну безпеку ЄС та окремих держав-членів.

"Ці аргументи повинні бути почуті, тому PGNiG вирішила приєднатися до процедури сертифікації, що проводиться BNetzA, і повідомити Європейську Комісію про свою позицію", - сказав Маєвський.

У PGNiG відзначили, що Nord Stream 2 AG подала заявку на сертифікацію за моделлю незалежного оператора передачі (ITO). Сертифікація в моделі ITO дозволяє оператору працювати, незважаючи на відсутність повного поділу власності з компанією-власником, що займається видобутком і постачанням природного газу, в даному випадку - з "Газпромом". Такий поділ є одним з основних принципів Третього енергопакету.

"Однак отримання сертифікації в моделі ITO призначене тільки для транспортних систем, що існували на 23 травня 2019 року, а газопровід NS2 на той момент навіть не був побудований", - йдеться в повідомленні.

Більш того, компанія Nord Stream 2 AG, зареєстрована в Швейцарії, не відповідає основному критерію сертифікації. Згідно з газовою директивою, тільки компанія з держави-члена ЄС може бути сертифікованим оператором системи передачі. Він повинен відповідати чітко визначеним критеріям з точки зору корпоративної структури, якій, однак, Nord Stream 2 AG не відповідає, додали в PGNiG

Читайте також: Шевцова: Пакт Байдена - Меркель является признанием того, что Запад не может ни исключить Россию из системы своих "сосудов", ни сдерживать ее

"На наш погляд, немає ніяких юридичних підстав для видачі швейцарської компанії "Газпрому" сертифікації оператора, а значить, і для запуску газопроводу. Заявка Nord Stream 2 AG повинна бути відхилена з формальних і істотних причин. На карту поставлені безпека поставок і належне функціонування енергетичного ринку ЄС",- резюмував Маєвський.

Нагадаємо, глава "Нафтогазу" Юрій Вітренко заявив, що Україна не зможе запобігти завершенню будівництва російського газопроводу"Північний потік-2". У той же час, Київ зробить все можливе, щоб газопровід не був сертифікованим і не зміг заробити.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини