"Керсті Кальюлайд буде соромно за свої слова", – експерт про те, чому Україна має чимшвидше виконати "домашнє завдання" для вступу до ЄС
Президент Естонії Керсті Кальюлайд висловила недалекоглядну позицію у інтерв’ю українським медіа, зазначивши, що Україні знадобиться "20 років роботи для отримання членства у ЄС", адже такий термін є надто розмитим і не має жодного підґрунтя. Натомість Україна у свою чергу має працювати над "домашнім завданням", щоб довести свою спроможність отримати членство у осяжній перспективі.
Про це в ефірі українського телеканалу сказав політичний експерт Микола Давидюк, передає UAINFO.org.
"Пані президент може робити заяви щодо своєї країни. Загалом існує велика кількість факторів, які можуть змінити всі карти і вплинути (на процес отримання Україною членства в ЄС- ред.). Приміром, як пані президент може говорити про 20 років для України, коли Естонія у 1989-1990 роках навіть не думала про отримання незалежності, і раптом це стало можливим", - обурився він, коментуючи заяву президента Естонії Керсті Кальюлайд.
Політичний експерт додав, що на відміну від чинного президента, 9-й президент Естонської Республіки Даля Грибаускайте "не шукала будь-яку можливість вказати, де Україна є слабкою", натомість здійснювала всіляку підтримку і сприяння Україні.
"Тому нинішній президенту Естонії слід не вказувати на наші слабості, а разом з Україною протистояти Путіну. А коли нам кажуть, що Україні потрібно 20-40 років до членства в ЄС, тоді нічого і не станеться", - зазначив він.
Читайте також: Айдер Муждабаєв: Керсті, перетелефонуй Путіну і забудь про Україну!
Микола Давидюк акцентував, що Україні не потрібно зважати на такого ґатунку інформацію, а "слід робити своє "домашнє завдання".
"У новому політичному сезоні нам слід витрачати сили не на гризню і украплення політичних вертикалей, а на реальну імплементацію європейського законодавства, мова іде про боротьбу із корупцію, реформування судової системи тощо. Коли у нас буде готове наше "домашні завдання", то ми будемо рухатись удвадцятеро разів швидше, аніж пророкує нам естонський президент. І тоді пані президенту Естонії буде соромно за свої слова", - зауважив він.
Читайте також: Кулеба звинуватив НАТО в бездіяльності щодо членства України
Політичний експерт також наголосив, що під час святкування 30-ти річчя незалежності України, мали місце два важливих аспекти: участь кораблів НАТО у військово-морському параді у Одесі, та звучання гімну ЄС "Ода радості" у Києві на Майдані Незалежності.
"Це два яскравих ідеологічних повідомлення України: ми хочемо до НАТО і ЄС", - завершив він.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки