Україна здобула уже 11 медалей Паралімпіади-2020: дві нагороди виграли легкоатлети

123 0

Третій день Паралімпіади-2020 розпочав програму з легкої атлетики - уже в першій ранковій сесії змагань відбувалося п'ять фіналів, у двох з яких були представлені українці.

Стрибунка у довжину Юлія Павленко змагалася у фіналі у класі F11 (для атлетів з порушенням зору), а метальники списа Владислав Білий та Олександр Дорошенко у фіналі у класі F38, повідомляє UAINFO.org з посиланням на Суспільне.

Павленко підходила до змагань у статусі однієї з претенденток на медаль - вона виграла чемпіонат Європи, мала другий найкращий результат у сезоні серед усіх фіналісток (4.91 м). Покращити свій рекорд Юлія не змогла - її найкраща спроба на 4.86 метра.

Такий результат довгий час дозволяв їй перебувати на другому місці, але в передостанній спробі головна фаворитка змагань, атлетка з Бразилії Сілванія Коста де Олівейр, виконала спробу на 5.00 метра - і потіснила Павленко на третє місце.

Читайте також: Українськiй призерці Олімпіади, яка віддала тренеру подаровану квартиру, вручили ще одну. ВІДЕО

У підсумку, Юлія Павленко закінчила змагання третьою - 30-річна українка завоювала першу медаль в кар'єрі на Паралімпійських іграх (змагається на такому рівні втретє). І це була десята медаль України в Токіо-2020.

До "бронзи" Павленко Україні вдалося додати ще "срібло" у перший день змагань легкої атлетики. У секторі для метання списа атлети показували рекордні результати - тут був встановлений і новий паралімпійський рекорд, і новий світовий рекорд, і новий європейський рекорд.

Уже в першій спробі два колумбійські метальники показали результат за 54 метри та очолили протокол. А Хосе Грегоріо Лемос Рівас метнув спис на 60.31 - це на два метри краще, ніж попередній світовий рекорд! Цей результат йому, зрештою, приніс "золото".

Читайте також: Жіноча збірна України вперше за 20 років вийшла в плей-оф чемпіонату Європи з волейболу

До останньої спроби два колумбійці продовжували йти першим-другим. На третьому місці йшов австралієць Корі Андерсон, а два українці перебували на четвертому-п'ятому місці.

Утім, в останній спробі 23-річний Владислав Білий зміг метнути списа на 55.34 метра - це його особистий рекорд, найкращий результат в історії Європи і другий результат на Паралімпіаді-2020. Така спроба підняла Білого на другу сходинку, він здобув "срібло". А Дорошенко залишився п'ятим.

Таким чином, в України уже 11 медалей Паралімпіади-2020: одне "золото", сім срібних нагород та три бронзові.