MENU

"Україні не варто розраховувати на газові контрибуції", – експерт

632 7

Україні не варто розраховувати на компенсацію за зниження об’ємів транспортування газу через українську ГТС внаслідок будівництва "Північного потоку-2", тим паче, що оголошені потенційні втрати України у розмірі 2 млрд дол. щорічно є фактично не підтвердженими.   

Про це в ефірі українського телеканалу сказав експерт із енергетичних питань Геннадій Рябцев, передає UAINFO.org 

"Жодних контрибуцій ніхто не буде виплачувати, а також ніхто не буде виплачувати Україні втрати, які вона понесе", - сказав він. 

За словами експерта з питань енергетики, нині Україною фактично не доведено розмір її потенційних втрат, адже "у доповідях лише курсує сума у розмірі 2 млрд дол., розмір якої має незрозуміле походження". 

"Тому що відсутні чіткі економічні розрахунки, які доводять втрати України, чи то недоотриманий прибуток. І навіть президент розповідає про 2 млрд дол., які не мають фактологічного підґрунтя. Тому не варто сподіватись, що нам хтось допоможе чи виплатить якісь кошти", - пояснив він. 

Читайте також: Україна висловила готовність керувати "Північним потоком-2"

Геннадій Рябцев також додав, що призначення урядом Німеччини уповноваженого щодо забезпечення газового транзиту Україною – крок Німеччини, щоб домогтися продовження контракту на транзит газу з урахуванням інтересів усіх сторін.  

"Не залежно від призначення уповноваженого, співробітництво із Україною буде тривати. Але не можна називати Німеччину ворогом України, чи що вона перейшла на бік Росії чи виконує забаганки Путіна. Ні! Тому що Німеччина дотримується власних національних інтересів, але не забуває і про Україну", - впевнений він. 

Читайте також: "Газпром" штучно створив дефіцит газу в Європі, – ГТС

Експерт нагадав, що Німеччина завжди підтримувала Україну.  

"Якщо порахувати, скільки коштів надала Німеччина Україні як допомогу – це великі суми. Приміром, зараз є декілька проектів із реструктуризації українських шахт і проводяться дослідження щодо перспективних енергетичних технологій. Тому у нас є глибоке співробітництво з Німеччиною", - завершив Геннадій Рябцев.  

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини