MENU

Мінекономіки хоче залучити поліцію до перевірок тіньової зайнятості

633 2

Мінекономіки хоче залучити поліцію до перевірок тіньової зайнятості

Мінекономіки оприлюднило на своєму сайті законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про працю", який, крім іншого, передбачає до інспекційних перевірок бізнесу, які проводить Держпраці, залучення поліції.

Мета законопроекту - підвищення ефективності здійснення державного нагляду за дотриманням законодавства про працю, інформує  UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

Документ передбачає внесення змін до Кодексу законів про працю України та ЗУ "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", "Про Національну поліцію", "Про державну службу".

Читайте також: Економісти: "В Україні кожен третій працює "в чорну", а держбюджет щорічно недоотримує до 100 млрд грн" 

У законопроекті йдеться, що співробітників поліції до проведення інспекційних відвідувань будуть залучати в порядку, затвердженому КМУ, за вмотивованим повідомленням Держпраці, її територіальних органів, яке направляється керівникові територіального органу поліції за місцем проведення інспекційного відвідування. Відмова поліції від проведення інспекційних відвідувань допускається тільки на підставах недостатнього обгрунтування обставин.

Також передбачається зміна розмірів трудових штрафів. А саме, в разі фактичного допуску працівника до роботи з порушенням вимог ч. 4 ст. 24 КЗпП, оформлення працівника на неповний робочий час в разі фактичного виконання роботи в повний робочий час, виплати зарплати без нарахування ЄСВ передбачений штраф в 15-кратному (юрособам і ФОПам, які є платниками єдиного податку першої - третьої груп - в 10-кратному) розмірі мінімальної зарплати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Читайте також: "Зарплата, відпустка і лікарняні – виключно на добру волю роботодавця", – юрист пояснила ризики для неофіційно працевлаштованих

При цьому, за фактичний допуск працівника до роботи з порушенням вимог ч. 4 ст.24 КЗпП, якщо на момент виявлення порушення об'єктом відвідування нараховано і сплачено ЄСВ за такого працівника в місяці, який передував місяцю, в якому почалося інспекційне відвідування, - в 5 -кратноє розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;

А за недотримання держгарантій по оплаті праці в розмірі не нижчому від розміру мінімальної зарплати, порушення встановлених термінів виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш ніж за один місяць, виплати їх не в повному обсязі, - передбачається штраф в 5-кратний розмірі мінімальної зарплати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини