MENU

Спроба Зеленського швидко замінити суддів КСУ загрожує конституційному ладу держави – юрист

395 5

Спроба Зеленського швидко замінити суддів КСУ загрожує конституційному ладу держави – юрист

Нещодавно Офіс президента розпочав процедуру конкурсу на посади суддів КСУ, яких призначає президент, попри те, що вакансій у суді немає – юридично чинний голова КСУ Олександр Тупицький та його колега Олександр Касмінін залишаються суддями Конституційного суду.

Призначення на їхнє місце інших суддів до завершення термінів повноважень загрожує підривом легітимності Конституційного суду і конституційного ладу держави загалом, наголошує юрист Михайло Жернаков у статті «Як «Слуги народу» захищають останній бастіон суддівської мафії», інформує UAINFO.org.

«Міжнародні експерти, запрошені до відбору суддів КСУ, на першому ж засіданні відмовилися від участі, бо визнали, що «вакантних посад немає». Це не завадило «українській частині» конкурсної комісії обрати голову та секретаря. І, судячи з усього, комісія намагатиметься обрати суддів на неіснуючі посади в КСУ», - пише Жернаков.

Крім того, попри рекомендацію Венеційської комісії не робити жодних призначень до Конституційного суду без зміни процедури конкурсного відбору, парламент без конкурсу призначив суддею ставленика президентської команди Віктора Кичуна.

Читайте також: Жернаков: Зеленський підписав указ про "конкурс" до КСУ. Це найгірше, що він міг зробити

Раніше Верховна Рада намагалася призначити суддею КСУ Юрія Павленка, який, навіть за формальними вимогами – мати 15 років стажу, не міг бути кандидатом на посаду судді Конституційного суду.

«І Офіс президента, і сам Зеленський, і парламент із їхньої подачі (чи принаймні без жодного спротиву) вже неодноразово в питанні КСУ порушували Конституцію та рекомендації міжнародних партнерів. Хто б не радив так діяти Володимиру Зеленському, робиться це вочевидь не в інтересах Української держави», - зазначає юрист.

Без належного відбору суддів КСУ за участю міжнародних експертів щонайменше на дев’ять років (термін повноважень судді КСУ) буде підважена легітимність ключового органу, а отже – і всього конституційного ладу країни.

Читайте також: Казус Тупицького. Чому суди скасовують рішення Зеленського і чим це загрожує

«Щоби цього всього не допустити, необхідно зупинити процес відбору до КСУ за квотою президента до завершення термінів повноважень Тупицького і Касмініна, що спливають у травні та вересні наступного року, а також ухвалити в парламенті законопроєкт № 4533 із поправками, які передбачають справжній конкурс на посади суддів КСУ з участю міжнародних експертів»,  - радить Михайло Жернаков.

Одна з головних причин відсутності істотних змін в українських судах - це український Конституційний суд. Протягом останніх років були прийняті десятки законів про судову реформу - більш-менш ефективних. Однак, щойно в парламенті народжувалася якась норма, яка загрожує ситому і безкарному суддівському статус-кво, на допомогу суддівській корпорації приходив Конституційний суд України (КСУ) і одразу її скасовував. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

ZN.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини