Фото: Скриншот
На острові Спайк у Бристолі (місто-порт на південному заході Великобританії) група з 70 жінок вийшла заміж за 74 дерева, щоб перешкодити забудовнику, який планує звести тут елітне житло вартістю 55 млн фунтів стерлінгів, зрубати їх, повідомляє Daily Mail, інформує UAINFO.org з посиланням на Фокус .
Захід проходив у парку для трейлерів. "Наречені" були у весільних сукнях різних народів світу, а в руках тримали імпровізовані букети з гілок дерева і роздруковане фото "нареченого". На подібний крок їх надихнуло популярне в 70-х роках минулого століття рух Чіпко. Він набув поширення після того, як група жительок індійського села Мандал з району Чамалі в Утар Прадеш у 1974 році присягнулася ціною власного життя зберегти дерева від вирубки. Коли приїхали працівники, щоб спиляти дерева, жінки обхопили руками кожне з них, заявивши, що вирубникам доведеться вбити і їх перш, ніж знищити дерево. Таким чином сміливим мешканкам села вдалося врятувати ліс від вирубки.
Читайте також: Іспанія чи Австралія. Як зміниться клімат України через 50 років
Весільні "клятви" для учасниць масового "одруження" написав Джон Тарлтон, професор регенеративної медицини в Бристольській ветеринарній школі. Він же виступив у ролі боярина на заході.
"Як тільки заявку на будівництво затвердять, буде вже занадто пізно. Ніхто не стане скасовувати це рішення. Ось і все, дерева вирубають, і ми мало на що вплинемо. Ми не можемо дозволити собі втратити ці 74 дерева. Це величезна кількість дорослих дерев у тій частини Бристоля, яка найбільше їх потребує", — заявив чоловік у коментарі ВВС.
VIDEO Серед "наречених" були як юні дівчата, так і жінки літнього віку
Організатор "весілля" в Бристолі Шивон Кіранс висловила надію, що такий незвичайний захід показав, що "дерева — наші партнери на все життя".
За словами Сьюзан Хаккет, однієї з "наречених", вийти заміж за дерево — "абсолютний привілей".
Читайте також: Российские оккупанты уничтожили Мелласский парк в Крыму. ФОТО
"Це не просто сентиментальний жест, він дуже значний і символічний. Дерева — чисті приклади безумовної любові, яка так чудово поєднується із самою ідеєю шлюбу. Шлюб — на все життя, дихання — на все життя. Бристолю потрібні дорослі дерева більше, ніж розкішне приватне житло", — підкреслила вона.
На опублікованих у мережі кадрах видно, що вік "наречених" дуже різний — від молодих дівчат до літніх жінок. Однак, усі вони об'єдналися в єдиному пориві захистити природу.
Що ж стосується міської влади Бристоля, то вони поки що ніяк не коментують подію. Заявка на планування від Goram Homes і забудовників Hill, яка ще не затверджена міськрадою, передбачає будівництво 166 будинків, з яких 66 позиціюється як соціальне і доступне житло. Власники майданчика для трейлерів Baltic Wharf, де розташовані 74 дерева, уже отримали від міської ради повідомлення про необхідність покинути цю територію.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook , Twitter і YouTube