MENU

The Washington Post: Загроза тероризму переходить у нову, більш небезпечну фазу

777 0

The Washington Post: Загроза тероризму переходить у нову, більш небезпечну фазу

У неділю адміністрація президента США Джо Байдена відправила державного секретаря Ентоні Блінкена та міністра оборони Ллойда Остіна до регіону Перської затоки. За інформацією ЗМІ, мета їхнього візиту полягала в тому, щоб запевнити своїх союзників, що попри виведення американських військ з Афганістану і бажання США зосередитися на загрозах безпеці з боку Китаю та Росії, Сполучені Штати продовжують боротися з тероризмом, пише The Washington Post.

Адміністрація Байдена, схоже, усвідомлює, що хаотичний вихід із Афганістану напередодні 20 -ї річниці атаки 11 вересня надіслав протилежне повідомлення: «війна з тероризмом» стала завершеною главою в історії США. Америці знадобиться набагато більше, ніж візит Блінкена та Остіна до регіону Перської затоки, тому що епоха тероризму ще далеко не завершена. Почався новий, більш небезпечний етап, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

Незважаючи на заперечення талібів, Аль-Каїда залишається союзною з бойовиками, які керують Афганістаном. У травні група моніторингу ООН сказала, що «Аль-Каїду важко, а то й неможливо, відокремити її від союзників — Талібану».

Читайте також: Глава ФБР назвав штурм Капітолію 6-го січня "внутрішнім тероризмом"

Аль-Каїда — чи не єдине терористичне угруповання, присутнє в Афганістані. Найбільш помітно, що місцева філія «Ісламської держави» є смертельною загрозою, про що свідчать вибухи в аеропорту Кабула минулого місяця.

Афганістан ризикує знову стати центром тероризму. Ще до того, як таліби повністю захопили владу, різні екстремістські групи організовували там навчальні табори, як це робили до терористичної атаки 11 вересня. У звіті ООН за травень загальна кількість представників різних угруповань у країні оцінювалася від 8 тисяч до 10 тисяч, включаючи групи з арабського світу, Центральної Азії та уйгурських районів Китаю.

Після виходу США, моніторинг ісламістських комунікацій у соціальних мережах та чатах показав, що групи із Сирії та Південно -Східної Азії почали перенаправляти потенційних новобранців до Афганістану.

Байден проголошує «дистанційне» використання безпілотників і ракет для боротьби з форпостами терористів в Афганістані. Але в 2015 році для демонтажу одного великого табору Аль-Каїди в Афганістані, поблизу кордону з Пакистаном, було потрібно 63 авіаудари коаліції та наземні сили у складі 200 американських військових. Афганське небо повинно бути заповнене військовою технікою США, щоб знищити бази терористів, які ймовірно вже зміцнюються.

Тим не менш, вихід США з Афганістану не просто перевів годинник на 10 вересня 2001 року, коли таліби знову правлять країною. Сьогодні різниця в одному критичному аспекті: Афганістан зараз далеко не єдина країна в регіоні, де панують екстремістські угруповання.

Великими частинами території Лівії, Сомалі, Ємену, Сирії, Лівану та Іраку більшою чи меншою мірою керують ополченці, що створює ситуацію нестабільності від Північної Африки до Південної Азії. Ці групи працюють з різними програмами (багато, хоча і не всі, беруть керівництво від іранських сил), але їх об’єднує одна спільна риса — антиамериканізм.

Більше того, зараз Сполучені Штати мало що можуть з цим вдіяти, оскільки, поки такі групи розширюють свою силу, Америка, схоже, відступає.

Читайте також: США все еще имеют рычаги влияния в Афганистане – The Economist

Протягом останнього десятиліття Сполучені Штати систематично демонтували свій вплив на більшість терористичних груп регіону. Посольства США в кількох країнах, включаючи Лівію, Ємен, Сирію та тепер Афганістан, були зачинені. Сполучені Штати не можуть контролювати своїх номінальних союзників у Туреччині, Саудівській Аравії та Пакистані.

І в Іраку, незважаючи на величезні жертви, Америка змушена терпіти політичних лідерів, які хизуються своєю співпрацею з підконтрольними Ірану ополченцями.

Незважаючи на заявлене бажання адміністрації Байдена зосередитися на протидії загрозам з боку Росії та Китаю, вихід з Афганістану, схоже, лише зміцнив антиамериканізм.

Міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб нещодавно заявив, що для стримування руху Талібан доведеться залучити країни з потенційно помірним впливом, такі як Росія та Китай, як би це не було незручно.

Єдиний засіб - терміново повернутися до регіону. Не тільки у військовому плані. Нальоти спецназу та удари безпілотників будуть і надалі мати важливе значення у боротьбі з тероризмом. Але провал США в Афганістані дав зрозуміти, що вирішення цієї проблеми не можна знайти виключно військовим шляхом.

У наборі інструментів боротьби з тероризмом є деякі недоопрацьовані варіанти, які можна використовувати разом із військовою силою: дипломатія, допомога у розвитку, розвідка, правоохоронні органи, торгівля. Потрібно розгортати такі засоби, де це можливо, не тільки для допомоги союзникам США, а й як частину всебічних дипломатичних ініціатив, які сприяють стабільності та просувають політичні рішення різних конфліктів, що дестабілізують регіон.

У 1989 році, коли інша велика держава вийшла з Афганістану з поразкою, Сполучені Штати закрили своє посольство в Кабулі. Протягом 12 років США намагалися ігнорувати Афганістан - доки атака 11 вересня остаточно не змусила Америку прокинутися.

Тепер у західних урядів виникає спокуса знову забути про Афганістан, але це може стати великою помилкою, резюмує видання.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

ZN.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини