MENU

Здається, що у вас мало вільного часу? Вчені кажуть, що забагато вільного часу може погіршити ваше самопочуття

787 0

Здається, що у вас мало вільного часу? Вчені кажуть, що забагато вільного часу може погіршити ваше самопочуття

Дослідники виявили, що зі збільшенням вільного часу добробут людини зростає, але коли вільного часу стає забагато, самопочуття може погіршитися.

Відповідне дослідження опублікували у Journal of Personality and Social Psychology, пише The Guardian, інформує UAINFO.org з посиланням на Нromadske.ua.

Докторка Марісса Шаріф разом із колегами проаналізувала результати двох масштабних опитувань, у яких взяли участь 35 тисяч учасників. Одне з них мало назву «Американське опитування використання часу», його проводили у 2012-2013 роках. Учасників запитали, що вони робили за останні 24 години.

Читайте також: Три поради, як отримати максимальну користь від відпочинку all inclusive

Команда виділила деякі види діяльності у категорію «дозвілля» (не вказується, яка це діяльність) та розрахувала, скільки часу люди витрачали на такі справи. Вчені виявили, що добробут людей зростав зі збільшенням вільного часу до 2 годин, коли ж вільного часу було понад 5 годин — самопочуття погіршувалось.

Друге опитування стосувалося зміни видів діяльності, його проводили з 1992 до 2008 року. Воно також показало, що після певного моменту наявність більшої кількості вільного часу не покращувало самопочуття, однак і не погіршувало. Вчені припускають, що, імовірно, мало учасників повідомляли про понад 5 годин вільного часу на день. 

За словами Шаріф та її колег, велика кількість вільного часу негативно впливає на добробут, якщо людина у цей час майже нічого не робить. Але якщо час на дозвілля витрачається на соціальну діяльність — самопочуття не погіршується.

Вчені провели два онлайн-експерименти з 2 565 та 4 046 американськими учасниками. Вони пропонували людям уявити певну кількість вільного часу на день та розповісти, що вони з ним будуть робити.

Читайте також: Де “ховається” вільний час

Виявилось, що добробут від вільного часу залежить від того, як люди проводять цей час. Якщо вони витрачали його на фізичну або розумову активність, то спостерігався менший негативний вплив на добробут.

«Золота середина — помірна кількість вільного часу. Ми виявили, що надто багато вільного часу пов'язано зі зниженням суб'єктивного добробуту через відсутність почуття продуктивності та мети», — зазначила Марісса Шаріф.

Скільки ж саме потрібно годин на день, щоб добре почуватися? Вчені поки не можуть дати конкретну відповідь. Кажуть, що потрібно провести більше досліджень.

Шаріф пропонує індивідуально знайти баланс між кількістю годин для продуктивної роботи та відпочинку для відновлення. Докторка сподівається, що майбутні дослідження будуть більш точні і врахують інші фактори, які впливають на задоволеність життям. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини