MENU

Геннадій Труханов: досвід Одеси у питаннях шкільного харчування можна поширювати на всю Україну

488 4

Геннадій Труханов: досвід Одеси у питаннях шкільного харчування можна поширювати на всю Україну

В Одесі за участі міністра освіти і науки Сергія Шкарлета і міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка пройшов регіональний форум "Реформа системи шкільного харчування". У ньому взяли участь понад 700 учасників із п’яти областей України, повідомляє Сегодня

Капітальний ремонт та переоснащення харчоблоків закладів освіти, нові стандарти і норми харчування, використання сучасних технологічних процесів, підвищення кваліфікації фахівців і безпека приготування, публічні закупівлі – теми, що піднімалися в рамках форуму.

Створенню належних умов в закладах освіти Одеси приділяється величезна увага протягом останніх шести років: вже відремонтовано та оснащено новим обладнанням більше половини харчоблоків навчальних закладів міста.

"Одеса є новатором у питанні реформування шкільного харчування. Саме в нашому місті вперше в Україні було впроваджено безглютенові сніданки для учнів 1-4 класів. Це була виключно наша ініціатива, і я радий, що і батьки, і діти гідно її оцінили", – сказав міський голова Геннадій Труханов.

"Ми вже протягом року працюємо над реформуванням шкільного харчування: розроблено, апробовано і вже впроваджено нове меню. Крім того, вже розроблено нове меню для дітей дошкільного віку, яке буде впроваджено із 1 січня 2022 року відповідно до нових санітарних норм. Принципова відмінність: збільшення в меню страв із телятини, зменшення цукру та тіста, заборона на консервовані овочі та фрукти. Вартість харчування при цьому виросте, але відсоток відшкодування з міського бюджету змінено не буде", - зазначила директор департаменту освіти і науки Одеської міської ради Олена Буйневич.

Читайте також: Українська школярка-геній перемогла в конкурсі геніїв в США, але вчитися в Нью-Йорку не зможе

Велика увага приділяється також досугу юних одеситів. 1 вересня в Одесі було відкрито палац дитячої та юнацької творчості "Біла акація". У ньому облаштовані сцена і зал для глядачів на 230 місць, обладнані навчальні кабінети з різних напрямків позашкільної освіти: 5 хореографічних залів, кабінети для занять вокальним, театральним мистецтвом і творчістю, моделюванням одягу і декоративно-ужитковим мистецтвом, обладнані студія звукозапису, науково-технічний і комп'ютерний класи. Під час будівництва палацу були максимально враховані потреби людей з інвалідністю та маломобільних груп, приміщення обладнане двома ліфтами. Виконану роботу високо оцінив міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет, який відвідав палац у рамках візиту до Одеси.

"Біла акація" – перший, побудований з фундаменту дитячо-юнацький центр такого рівня за роки незалежності України.

Також міністр освіти і науки Сергій Шкарлет і міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко відвідали міську клінічну лікарню №10, де нещодавно було відкрито нове приймально-діагностичне відділення. Там було проведено капітальний ремонт із розширенням приміщень приймального відділення. Нове відділення оснащене найсучаснішим обладнанням, облаштовані цілодобова рецепція і колл-центр із можливістю електронного запису, на вході облаштований критий під'їзд для машин екстреної медичної допомоги.

За словами міського голови Геннадія Труханова, відкриття сучасного приймально-діагностичного відділення є стартом для подальших змін і поліпшення роботи міської клінічної лікарні №10.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко зазначив, що всі роботи виконані за найвищими стандартами, відповідно до міжнародних вимог до екстреної стаціонарної медичної допомоги.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Сегодня


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини