MENU

У Києві викрили схему з підроблення ПЛР-тестів і довідок про вакцинацію: за рік видали 10 тисяч фальшивок на 5 млн грн. ФОТО

506 0

Обшуки за місцем проживання фігуранта справи. Фото: Київська міська прокуратура

Правоохоронці викрили у Києві шахрайську схему: на замовлення турфірм підприємець підробляв довідки про ПЛР-тестування та вакцинацію проти коронавірусу.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура та СБУ, інформує UAINFO.org.

За даними слідства, схему організував 54-річний підприємець, який раніше притягався до відповідальності за підробку документів. Він змовився з представниками турфірм про підроблення та видавання фальшивих довідок із негативним результатом ПЛР-тесту та документів про вакцинацію проти коронавірусу. Документи нібито видавали українські та закордонні лабораторії.

Читайте також: "Колл-центр на зоні": на Донбасі ув'язнені прямо з камери обманювали українців

В СБУ вказують, що чоловік підпільно виготовляв документи у власному помешканні. Клієнтів шукав через столичні турагентства, де працювали його родичі.

У прокуратурі зазначають, що турфірми оформлювали документи для виїзду за кордон і як додаткову послугу пропонували клієнтам уже готові ПЛР-тести: від нібито українських лабораторій — для виїзду за кордон, від нібито іноземних — для повернення в Україну. Також клієнтам пропонували довідки про щеплення.

Читайте також: Банду шахраїв-гастролерів, які діяли за схемою "ваш родич у біді", затримали на Київщині. ВІДЕО

 Листування щодо підробленої довідки про вакцинацію. Фото: Київська міська прокуратура

Виготовляли довідки упродовж доби після замовлення. Їхня вартість становила від 450 до 850 грн: довідки з QR-кодом і бланками певних установ коштували дорожче. Вартість залежала не лише від якості фальшивки, а й від людей, які залучили клієнта.

За даними слідчих, схема існувала з осені 2020 року. За цей час жодних тестів для довідок клієнтам не проводили. В СБУ кажуть, що від початку року за цією схемою видали 10 тисяч довідок на 5 мільйонів гривень.

За травень-вересень 2021 року фігуранти справи щодня видавали 30-50 довідок, а загальна кількість людей, які скористалися підробками, понад 3 500, пишуть у прокуратурі.

Правоохоронці провели обшуки за місцем проживання фігуранта та місцем виготовлення довідок. Правоохоронці вилучили підроблені документи про результати ПЛР-тестів, комп'ютерну техніку, готові бланки та шаблони для підробок, 16 банківських карток, незареєстрований пістолет.

Кримінальну справу відкрили за ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу — підроблення документів, здійснене повторно або за змовою з групою людей. Фігурантам справи може загрожувати до 5 років позбавлення чи обмеження волі.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини