MENU

Береза: Зеленський мабуть забув, що Україна не Росія, а наш шлях в іншу сторону – до ЄС

1066 1

Вже другий день я уважно читаю текстові розшифровки з конференції YES та інтерв'ю учасників конференції, що відбулась у Києві на тому тижні. І те, що я бачу, жахає мене. Іноземці, дивлячись на беззаконня з боку Зеленського та РНБО в питанні запровадження санкцій вважають, що ми йдемо шляхом швидких рішень, які не тільки не розв'язувати наші проблеми, а навпаки поглиблюють їх.

Про це на власній сторінці у Facebook пише Борислав Береза, інформує UAINFO.org.

Більше того, вони кажуть про те, що в нас не працюють інституції та суды, про те, що в Україні і мови немає про верховенство права. А головне, що вони порівнюють дії влади с тим беззаконням, що робили комуняки або нацисти. Це образливо для України, але це чесно. Ось, наприклад, що казали іноземці про так званий "закон про олігархів" та санкції РНБО, які вони вважають скоріше шоу та шляхом Путіна, ніж законопроєктом та рішенням, що дійсно можуть вирішити проблему олігархії в Україні.

Стефан Фукс - бізнесмен, віцепрезидент "Havas Group": - Такий закон у нас був би антиконституційним, тому що ухвалення закону про занесення особи до реєстру тому, що ви володієте ЗМІ, буде суперечити демократії і верховенству права, тому що ви спрямовуєте його проти конкретної категорії людей. Останній раз ми створювали такий реєстр у 1941 році, коли ми у Франції співпрацювали з (були коллаборантами) нацистами. Ми заснували реєстр для євреїв. Тож, цей закон турбує, лякає, жахає нас. Він не вирішує реальних проблем - не посилює демократію і верховенство права в Україні, не запобігає корупції, але ділить людей за ознакою їх прив'язки або володіння змі. Це однозначно не сприятиме розумінню між Францією та Україною. Це попередження.

Читайте також: "Влада повинна показати реальну боротьбу із корупцією", – політичний експерт про завдання для Зеленського після зустрічі із Байденом  

Старший науковий співробітник Інституту Гувера, Стенфордський університет, Ніл Ферґюсон: - Це небезпечний прецедент - намагатися створити виняткові закони для конкретних соціальних верств.Це вже мало погано історію і саме у цій частині світу. Я говорю про ті часи, коли різні класи використовували такі слова, як “кулаки”, до цих людей ставилися інакше - відповідно до закону, що діяв тоді. Тож я вважаю, що це погана ідея ставитися до людей по-різному відповідно до їхнього соціального чи майнового стану.

Стівен Сакур, ведучий програми HARDtalk на BBC World звертається до міністра юстиції Малюськи: - Ви ж, міністр юстиції, мені сказали, що є величезні проблеми з усіма інституціями. З тими ж судами. Воно не працює. Люди не довіряють. То, може, на це треба спрямувати увагу, а не на шоу – переслідування найбагатших?

Андерс Аслунд - економіст, старший науковий співробітник Atlantic Council:

- Потрібно говорити, що без правовладдя, без судової системи неможливо забезпечити нормальний ринок. Ви кажете, що олігарх має продати свої ЗМІ. А кому він буде їх продавати? Жоден іноземець не схоче купувати. Звичайно, росіянам не дозволять. Тобто, хто повинен купувати? Держава чи керівна партія? Путін на початку двотисячних забрав медіавладу в Березовського і передав не державі, а путінським олігархам. Я думаю, те, що ви пропонуєте - це путінський шлях.

Дарон Аджемоглу - професор Массачусетського технологічного інституту: - Проблема в тому, що існуючі закони не працюють. І проблеми, які тут визначили, вимагають дійсно якихось заходів. Але немає жодного вибачення за те, що існуючі інститути, антикорупційні заходи не працюють.

Читайте також: "Слуга народу" Верещук: Ми не можемо навіть зрозуміти, що має на увазі Байден, коли каже, що у нас величезні проблеми з корупцією

Всі ці люди є безперечними авторитетами у світі. Так, вони ніколи не грали у КВК та не знімались у шоу "Квартал-95" і для влади вони не авторитети, але досвід та знання кожного з них значно більший, ніж у всій фракції "Слуга народу" разом. І довіри до їх позиції більше. І владі не подобається те, про що кажуть закордонні експерти. А вони кажуть, що олігархами повинні займатися Антимонопольний комітет Україні та антикорупційні органи. Більше того, АМКУ керує Ольга Піщанська, людина не чужа Зеленському. Чому не чужа? Бо зі ЗМІ давно відомо, що її сестра Світлана Піщанська управляє справами Зеленського, а точніше його віллою, в Італії. Тож вона ще одна "на 100% своя людина". А "слугами" олігархів у ВР та Кабміні повинні займатися НАЗК, НАБУ та САП. Але, щось я не бачив від них якихось досягнень у цьому напрямку. І так у всьому. Імітація та шоу замість розв'язання проблем та проведення реформ.

Але це шлях, який віддаляє нас від цивілізованого світу і наближає до моделі путінської Росії, де немає верховенства права і чесних судів, але є Путін, який крутить законами, як хоче і не чіпає тих, хто порушує закони, але працює на нього самого. Щось таке будує Володимир Зеленський. Але він, мабуть, забув, що Україна не Росія, а наш шлях в іншу сторону - до ЄС.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Борислав БЕРЕЗА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини