Таліби серйозно посварились між собою – ВВС
Між керівниками руху "Талібан" спалахнув серйозний конфлікт. Про це ВВС повідомили високопоставлені джерела в русі, пише ВВС, інформує UAINFO.org.
За інформацією співрозмовників, під час наради у президентському палаці один із засновників "Талібану" віцепрем'єр Абдул Гані Барадар посварився з Халілом Рахманом Хаккані - міністром у справах біженців і відомим представником "Мережі Хаккані".
Повідомляється, що два чиновники сказали одне одному багато різких слів. У суперечці також брали участь прихильники кожної зі сторін в уряді.
Протягом останніх кількох днів Абдул Гані Барадар зник з поля зору громадськості. У цей час почали з'являтися повідомлення про сварки у керівництві Талібану. Офіційно у русі суперечку заперечують.
Інформацію про конфлікт всередині "Талібану" підтвердив високопоставлений член руху і людина, пов'язана з учасниками подій.
Як повідомляють джерела, причиною суперечки стало невдоволення Барадара структурою нового уряду Афганістану.
Читайте також: Є перші ознаки переміщення Аль-Каїди в Афганістан. І це лише початок, – ЦРУ
Втім, як стверджується, справжня причина розбіжностей - суперечка про те, кого вважати головним архітектором перемоги талібів.
Якщо вірити цим даним, Барадар вважає, що прихід талібів до влади - заслуга тих, хто займався переговорами і дипломатією, тобто таких людей, як він.
При цьому члени групи "Мережа Хаккані", якою керують високопоставлені таліби, вважають, що причина перемоги - їхні військові успіхи.
Саме Барадар був першим в історії високопоставленим представником талібів, який провів прямі переговори з президентом США.
У 2020 році він телефоном говорив з Дональдом Трампом. До цього він підписав угоду в Досі, згідно з якою з Афганістану вивели американські війська.
Водночас "Мережу Хаккані" пов'язують з найкривавішими нападами, здійсненими в останні роки проти збройних сил Афганістану і їхніх західних союзників.
Влада США вважає мережу терористичною організацією. Лідер "Мережі Хаккані" Сираджуддін Хаккані призначений в новому уряді Афганістану міністром внутрішніх справ.
Що робить Барадар?
Чутки про конфлікт серед талібів почалися ще минулого тижня, після того, як Барадар, один з найвідоміших представників руху, раптово перестав з'являтися на публіці. У соціальних мережах навіть виникли припущення про його смерть.
Однак джерела серед талібів повідомили ВВС, що після конфлікту Барадар залишив Кабул і відправився в Кандагар.
У понеділок кілька пов'язаних з "Талібаном" сайтів опублікували аудіозапис, де людина з голосом Барадара каже, що "поїхала у відрядження". "Де б я зараз не перебував, все в порядку", - стверджує він. ВВС не може підтвердити справжність цього запису.
Читайте також: "Світу загрожує вибух розповсюдження радикальної ідеології за прикладом "Талібану", – експерт
Таліби заявляють, що ніякої суперечки не було, і Барадар зараз у безпеці.
Водночас вони дають суперечливу інформацію про те, чим він зараз зайнятий.
Офіційний представник руху спочатку повідомив що Барадар відправився у Кандагар на зустріч з верховним лідером, але пізніше заявив ВВС, що той "втомився, і йому потрібен відпочинок".
За даними джерел, Барадар може незабаром повернутися до Кабула і публічно спростувати, що він сварився з іншими членами кабінету.
У багатьох афганців є підстави не вірити твердженням талібів про своїх лідерів. У 2015 році угруповання визнало, що понад два роки приховувало смерть засновника і керівника "Талібану" Мулли Омара. При цьому протягом всього цього часу від його імені регулярно робили різні заяви.
Читайте також: Угода Трампа з талібами стала катастрофою, – екс-генсек НАТО про ситуацію в Афганістані
Тим часом в тіні досі залишається верховний лідер талібів Хібатулла Ахундзаде, який ніколи не з'являвся на публіці, але є політичним, військовим і релігійним керівником руху.
Таліби захопили владу в Афганістані в середині серпня. Вони сформували уряд, в складі якого лише чоловіки.
Деякі з яких відомі своїми атаками на американські війська протягом останніх двох десятиліть.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки