MENU

Президент і представник МВС підтримують реабілітаційні центри, де насильно утримують людей – розслідування

498 0

Президент і представник МВС підтримують реабілітаційні центри, де насильно утримують людей – розслідування

Президент Володимир Зеленський, а також заступник міністра внутрішніх справ Олександр Гогілашвілі, який прийшов до влади разом із командою Зеленського, публічно підтримують мережу реабілітаційних центрів МАА (Міжнародна антинаркотична асоціація). У цих центрах насильно утримують людей та піддають тортурам.

Про це йдеться у журналістському розслідуванні "Суспільного", інформує UAINFO.org.   

 

Журналісти-розслідувачі Суспільного опитали колишніх реабілітантів, які перебували в центрах організації. Вони розповіли, що їх з власних помешкань викрадали співробітники центрів, утримували місяцями в загратованих приміщеннях або будинках, де скручені ручки на вікнах. Контакти з рідними були обмежені.

У центрах до них застосовували так звані "утруднєнія" – покарання за неналежну поведінку. Серед таких заходів були зв’язування людей одне до одного мотузкою, обмотування скотчем, побиття, моральне приниження і примус вживати невідомі медикаменти, які пригнічують реакцію людини. Медичної і психологічної допомоги, зі слів свідків, там не було.

Підтвердження словам опитаних розслідувачі знайшли також у реєстрі судових рішень, де є інформація про фігурування МАА в кримінальних провадженнях.

Читайте також: Удивительное преображение людей после того, как они перестали принимать наркотики. ФОТО

Крім того, один з колишніх реабілітантів розповів журналістам, що в центрі їх змушували молитися. Туди приїжджали пастирі релігійної організації “Царство Бога”. Остання теж опікується реабілітацією залежних. У центрах, пов’язаних із “Царством Бога”, журналісти виявили також смертельні випадки.

Обидві структури: і МАА, і “Царство Бога” – були пов’язані раніше. Зокрема, простежуються юридичні зв’язки. Діяли вони не лише в Україні, а й на території Російської Федерації. В одній з російських організацій також працював і Олександр Гогілашвілі. Нині, як йдеться у розслідуванні, організації, схоже, працюють окремо.

Під час розслідування з’ясували загальну кількість центрів, які працюють під брендом великої мережі МАА. Їх в Україні – близько півсотні. Оплата за місяць, як розповіли журналістам, коливається від 7 до 15 тисяч. Але може бути й вищою. Тож дохід одного закладу орієнтовно складає 200 тисяч гривень. За приблизними підрахунками журналістів, у місяць асоціація може заробляти до десяти мільйонів гривень. У рік, відповідно, близько ста.

Як з’ясували журналісти, абсолютна більшість закладів реабілітації в Україні працює в тіні. Тобто вони не зареєстровані як надавачі соціальних послуг. Центр, який не існує офіційно, важче перевірити і виявити порушення чи навіть злочини. Такі, як викрадення і катування.

Читайте також: Художник принял 20 разных наркотиков, чтобы продемонстрировать воздействие препаратов на мозг человека

Розслідувати такі речі повинна поліція, яка підпорядковується Міністерству внутрішніх справ. Нещодавно його очолив Денис Монастирський. Колишній заступник Авакова Олександр Гогілашвілі тепер став його заступником.

Денис Монастирський є співавтором законопроєкту про реабілітацію залежних. Він передбачає, що нарко– і алкозалежні люди, які скоїли злочин, зможуть замість в’язниці піти на безкоштовну реабілітацію, тобто за бюджетні гроші.

Експерти в галузі психіатрії вважають, що в законопроєкті, де співавтором є чинний міністр, чітко не вказані вимоги до закладів реабілітації. Ця прогалина дає можливість центрам із сумнівними методами, які базуються на утриманні людей, отримувати гроші з бюджету. Законопроєкт уже подали до Верховної Ради.

У «Суспільному» переконують, що ані у МВС, ані в Офісі президента на письмове прохання прокоментувати цю інформацію не відреагували. Проігнорували прохання про інтерв’ю і в МАА.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Суспільне


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини