У роковини трагедії Бабиного Яру МЗС закликало міжнародних партнерів долучитися до відновлення історичної правди
В Україні 29 вересня вшановують жертв Бабиного Яру в Києві. Цього та наступного дня 80 років тому німецькі нацисти провели перший масовий розстріл у Бабиному Яру та вбили майже 34 тисячі євреїв.
Міністерство закордонних справ виступило із заявою та закликало міжнародних партнерів долучитися зусиль з відновлення та утвердження історичної правди і справедливості, інформує UAINFO.org.
«Конвеєр смерті у Бабиному Яру не зупинявся аж до визволення Києва від окупантів. Він забрав життя понад 100 тисяч українців, євреїв, ромів та людей інших національностей. Урочище Києва перетворилося на один із епіцентрів Голокосту в Східній Європі. Загалом у роки Другої світової війни нацисти вбили щонайменше півтора мільйона українських євреїв – чверть усіх жертв Голокосту на території Європи», - йдеться у заяві.
Читайте також: Трагедия Бабьего Яра: что мешает строительству мемориала
В МЗС нагадали, що в часи РСРС трагедію Бабиного Яру замовчували, оминали та намагалися стерти з народної пам’яті. Водночас незалежна Україна разом зі світовою єврейською спільнотою та міжнародними партнерами відновлює історичну справедливість. Зокрема, зараз в Україні роковини трагедії відзначаються на державному рівні.
У дипвідомства повідомили про те, що 29-30 вересня відбудуться комеморативні заходи для вшанування пам'яті загиблих у Бабиному Яру. Крім того, 6 жовтня на території урочища відбудуться жалобні заходи за участю світових лідерів, представників міжнародних організацій, впливових єврейських громадських об’єднань, свідків Голокосту, українців, які рятували євреїв від смерті під час нацистської окупації та Праведників народів світу з інших країн.
Читайте також: Вочевидь, ми, як суспільство, ще не занадто зрілі, щоб відповідати на питання про Голокост і роль у ньому українців, – Андрій Любка
«Вшановуючи світлу пам'ять багатомільйонних жертв Голокосту, закликаємо міжнародних партнерів долучитися до комеморативних заходів у Бабиному Яру і зусиль з відновлення та утвердження історичної правди і справедливості. Віримо, що саме міжнародна солідарність, об’єднання в ім’я збереження і утвердження загальнолюдських цінностей, запобігання дискримінації за будь-якою ознакою стануть надійними гарантіями того, що подібні трагедії людства більше ніколи не повторяться», - додали в МЗС.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки