MENU

Українського газу вистачить на весь опалювальний сезон, і ціни на нього не повинні прив’язуватися до ринкових, – експерт

815 1

Українського газу вистачить на весь опалювальний сезон, і ціни на нього не повинні прив’язуватися до ринкових, – експерт

Ціни на природний газ, що видобувається в Україні, не повинні прив’язуватися до спекулятивних ринкових цін. Такого газу в Україні достатньо, щоб повністю забезпечити потреби населення протягом опалювального сезону.

Таку думку виданню Оbozrevatel висловив заступник директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев, інформує UAINFO.org.

"Газ, видобутий в Україні, не має коштувати стільки, скільки зараз вартують очікування наявності на вільному ринку надлишків газу в грудні місяці", – зауважив він.

Читайте також: Тарифи на опалення і гарячу воду можуть злетіти: що недоговорює Шмигаль

За його словами, на сьогодні склалася ситуація, коли "газ, видобутий десь на Полтавщині, на Дніпропетровщині чи на Львівщині чомусь прирівнюється в ціні до спекулятивних котирувань".

Рябцев запевнив: газу власного видобутку в Україні вдосталь. На підтвердження своїх слів він навів деякі цифри.

"Впродовж опалювального сезону населення і теплокомуненерго споживають близько 11-12 мільярдів кубометрів газу на рік. Щорічний внутрішній видобуток в Україні становить близько 20 мільярдів кубометрів на рік. Зараз в підземних газових сховищах зберігається щонайменше 5 мільярдів кубометрів, доступних для НАК "Нафтогаз України", – повідомив експерт.

Читайте також: Постачальникам комунальних послуг дозволили відключати боржникам газ, світло та воду

Таким чином, "якщо поділити ці 20 млрд навпіл і додати 5 млрд, буде приблизно 15 млрд кубометрів, а споживається близько 12 млрд", – зауважив Рябцев.

"Якщо пан Шмигаль дотримається своєї обіцянки про те, що насамперед ресурси газу, які видобуваються в Україні, будуть спрямовані на споживання українцями, тоді газу вистачить. Якщо обіцянки не будуть дотримані, тоді як в середині 1990-х будемо грітися один об одного", – підсумував експерт.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини