MENU

Погано і на папері, і на практиці: ексміністр розповів про проблеми Програми медичних гарантій

522 0

Погано і на папері, і на практиці: ексміністр розповів про проблеми Програми медичних гарантій

Програма медичних гарантій в Україні за 2021 рік отримала понад 100 млрд гривень. Однак гроші вже всі витрачені, хоча попереду ще три місяці до кінця року. Також вартість пакетів послуг не покриває витрати закладів охорони здоров'я.

Як розповів виданню "Апостроф" ексміністр охорони здоров'я Олег Мусій, гроші вже витрачені Національною службою здоров'я України, тому справи з Програмою погані, інформує UAINFO.org.

"Погано і на папері, і на практиці, оскільки в бюджеті закладено тільки 128 млрд грн. Зараз у нас повинен бути четвертий квартал - жовтень, листопад, грудень - а гроші вже всі витрачені НСЗУ. Крім того, є великі питання до вартості пакетів послуг. Вона реально не покриває витрати закладів охорони здоров'я ані на гідну заробітну плату, анонсовану у 20 тис. грн, ані на хоча б таку, яку на первинному ринку отримують лікарі, десь в межах 15 тис. грн", - сказав Мусій.

Читайте також: Україна вже втратила частину ВВП через провал вакцинації: бездіяльність Кабміну переживуть не всі

Як зазначив колишній міністр охорони здоров'я, на вторинному рівні залишається проблемою зарплата в 5 тис. грн молодим медикам, які тільки закінчили інтернатуру. Звідти випливає величезна нестача персоналу, люди не хочуть працювати за такі гроші. Фахівці йдуть в приватні заклади, а також в медпредставництва фармацевтичних фірм.

За статистикою, яку навів Мусій, за останні три роки з України виїхало працювати за кордоном більше ніж 100 тисяч медпрацівників, з-поміж яких трохи менше половини - лікарі.

Читайте також: На Буковині в ''швидкій'' помер іноземець, якого не змогли прийняти дві лікарні

"Щоб підготувати лікаря, потрібно витратити 10 років, а він поїхав сьогодні та все. Що робити? Необхідно міняти фінансування системи охорони здоров'я. Тому в Комітеті охорони здоров'я є ще інша ініціатива, яку виголосив Михайло Радуцький - про легалізацію співоплати", - заявив ексміністр.

Крім того, за кордоном працює ще одна ініціатива - медичне страхування. На думку Мусія, якби до Програми медичних гарантій додалася медстраховка, тоді були б 5-6% від ВВП, а українці б не стали витрачати останні гроші. Однак, як він уточнив, до Верховної Ради України подібні законопроєкти не доходять чомусь.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини