MENU

Кіберполіція викрила розробника фейкової "Дії". ФОТО, ВІДЕО

742 4

Свою розробку чоловік продавав у месенджері за 100 гривень / npu.gov.ua

У Запорізькій області правоохоронці викрили 20-річного місцевого жителя, який розробив та збував фейкову версію застосунку "Дія".

Про це повідомляє прес-служба Запорізької обласної прокуратури, інформує UAINFO.org.

За даними слідства, він розробив фейкову версію застосунку "Дія". 

У псевдо-"Дії" користувачам надавалася можливість створити собі будь-який документ із представлених в офіційному програмному забезпеченні.

 

Зокрема, користувачі могли змінити свій вік, додати будь-яке фото або підробити сертифікат про вакцинацію від COVID-19, уточнює прес-служба Нацполіції.

Свою розробку чоловік продавав у месенджері за 100 гривень, а у рекламі вказував, що завдяки застосунку неповнолітні можуть безперешкодно купляти алкоголь і цигарки. 

Читайте також: "Від мене пощади не чекайте": генпрокурорка пригрозила продавцям і покупцям підроблених COVID-сертифікатів притягненням до кримінальної відповідальності

Читайте також: Кіберполіція викрила злочинну групу колекторів, які шантажували боржників за допомогою порнографічних колажів 

Під час проведення обшуків за місцем проживання громадянина виявлено та вилучено комп’ютерну техніку та банківські картки. Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

За інформацією Департаменту кіберполіції Національної поліції України, за дизайном фейковий застосунок був ідентичним із державним "Дія". У фейковій програмі, окрім створення подроблених документів, користувачі могли змінити свій вік, додати будь-яке фото.

"Свою розробку чоловік продавав у месенджері за 100 гривень, а у рекламі вказував, що завдяки застосунку неповнолітні можуть безперешкодно купляти алкоголь і цигарки", - йдеться у повідомленні.

Наразі правоохоронці проводять заходи для блокування усіх каналів розповсюдження фейкового додатка. Також встановлюються особи, які придбали додаток для надання правової кваліфікації їхнім діям.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до шести років позбавлення волі.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини