Саакашвілі-Style, або Гарячі вихідні в Грузії
«У неділю прихильники Саакашвілі намагатимуться штурмувати парламент, піти на зіткнення з правоохоронцями під лозунгами скасування «сфальсифікованих» виборів та звільнення Саакашвілі з в’язниці». До такого сценарію дій опозиції в ці вихідні готується грузинська влада", - про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише політолог Андрій Миселюк, інформує UAINFO.org.
"Вона впевнена, що прихильники Саакашвілі вдадуться до масових протестів у ці вихідні, до яких відразу після другого туру місцевих виборів завтра, 30 жовтня.
Своїх планів влаштувати масові протести після виорів не приховує й опозиція.
За свідченнями джерел в обох таборах, опозиція відразу після закінчення виборів планує заявити про масштабні фальсифікації на виборах. І на масових акціях протесту вимагатиме скасування їхніх результатів там, де перемагають кандидати від влади. А також вимагатиме звільнення із в’язниці Михаїла Саакашвілі.
Читайте також: Премьер-министр Грузии прокомментировал заявление адвоката о готовящейся ликвидации Саакашвили: "Полный бред и провокация"
Другий тур в суботу дуже важливий для обох сторін. Враховуючи й гостроту боротьби, й те, що після нього протягом трьох років у країні ніяких виборів не буде.
Тому владі важливо підтвердити свій успіх першого туру (коли за правлячу «Грузинську мрію» проголосувало більше 46%, за опозиційну партію «Єдиний національний рух» соратників Міхаїла Саакашвілі – у півтора раза менше).
Оскільки ці вибори розглядаються як референдум про довіру до правлячої партії. Результат в 46% задовольняє владу - за домовленістю, що була укладена раніше між владою та опозицією за посередництва ЄС, якби «Грузинська мрія» набрала менше 43%, влада мала б погодитися на дострокові парламентські вибори.
Оцінюючи цей результат, представники грузинської влади зазначали, що їхній перемозі дещо парадоксальним чином посприяв факт приїзду до Грузії Саакашвілі. За їхніми оцінками, на виборах 2 жовтня відбулась мобілізація – люди пішли голосувати не за «Грузинську мрію», а проти не прийнятного для них можливого повернення порядків Саакашвілі.
На такий саме ефект влада розраховує і на другому турі завтра.
Читайте також: Україна не зверталася до Грузії із запитом про видачу Саакашвілі
В той час як опозиція хоче скористатися цими виборами задля того, щоб домогтися звільнення із в’язниці Михаїла Саакашвілі. Розуміючи, що іншого такого ж зручного шансу в них у найближчі декілька років вже не буде.
Другий тур виборів у суботу проходитиме у 20 містах.
У переважній більшості з них, включно із Тбілісі, лідирують кандидати від влади. І до останнього часу представники влади визнавали, що в опозиції є шанси перемогти у трьох великих містах – Батумі, Зугдіді та Руставі.
Однак за останніми даними до цих трьох міст з шансами на перемогу опозиційних кандидатів додався ще Кутаїсі. Тут, до речі, від партії «Єдиний національний рух» балотується давня соратниця Саакашвілі, колишня керівниця української Національної поліції Хатія Деканоїдзе.
У будь-якому випадку перемога опозиційних кандидатів у крупних містах є величезним викликом для влади. Але ж ще додаткової нервозності вносить той факт, що у Руставі, де опозиція реально претендує на перемогу, в тюрмі перебуває Михаїл Саакашвілі.
Читайте також: Премьер Грузии о голодовке Саакашвили: у человека есть право на самоубийство
«За нашими даними, у прихильників Саакашвілі є вже сценарій дій на вихідні, - розповідає у неофіційній розмові один з представників грузинського уряду. - За будь-якого розкладу підсумків другого туру, вони увечері 30 жовтня зберуться біля парламенту. Влаштують мітинг, на якому заявлять, що вибори були сфальсифіковані.
На ніч вони залишаться на місці біля парламенту і покличуть всіх прихильників Саакашвілі на другий день, у неділю 31-го жовтня, прийти до парламенту.
У неділю мирним мітингом не обмежаться, а намагатимуться штурмувати парламент, піти на зіткнення з правоохоронцями. А потім під лозунгами скасування «сфальсифікованих» виборів та звільнення Саакашвілі з в’язниці влаштують пікетування державних будівель.
У випадку штурму парламенту чи інших державних будівель правоохоронці діятимуть, дотримуючись вимог законодавства».
За словами представників грузинської влади їхнє головне завдання – не допустити масштабної дестабілізації ситуації в країні. Вони впевнені, що із цим завданням вони зможуть впоратися.
У будь-якому випадку, враховуючи розмір ставок обох таборів у протистоянні, вже зараз можна констатувати, що кінець жовтня у Грузії буде вельми спекотним", - завершує Миселюк.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки