"Онуки – це потенційні вбивці дідусів і бабусь. Вони приносять їм віруси": лікар закликав не пускати дітей до літніх родичів
Людей старшого віку, які не були щеплені від коронавірусу, на період локдауну варто за можливості обмежити в переміщеннях. Рекомендується також не допускати контактів літніх родичів із дітьми.
Найкращим захистом від тяжких наслідків COVID-19 для людей старшого віку буде вакцинація. Таку думку виданню Оbozrevatel висловив ексголовний санітарний лікар України Сергій Бережнов, інформує UAINFO.org.
За його словами, саме "віковий контингент" людей, які не були щеплені, сьогодні заповнив лікарні та реанімації в Україні, потрапляючи туди з "обтяженими випадками" та навантажуючи медичну систему країни.
Читайте також: Счет идет на минуты: врач из Киева рассказал, как спасают больных COVID-19 в реанимации
Щоб знизити навантаження, необхідно охопити вакцинацією якомога більшу кількість людей із груп ризику, насамперед старшого віку, наголосив медик.
"Вакцинація цієї категорії людей зменшить навантаження на лікарні та на інтенсивну терапію. Потрібно хоча б один раз їх уколоти", – заявив він.
У цьому контексті він звернув увагу на те, що в умовах ажіотажу з вакцинацією в Україні, коли на щеплення вишиковуються черги, все ж таки переважна кількість цих людей – "порівняно молоді". "А тих, кому 60+, все одно меншість. Особливо тих, кому 70 років", – зазначив лікар.
Читайте також: COVID-19 – практичный взгляд изнутри: к чему готовиться и как пережить болезнь
Як пояснив Бережнов, оскільки невакциновані пенсіонери є найуразливішою мішенню для коронавірусу, їх потрібно захистити від зайвих контактів, зокрема з онуками.
"Якщо людині за 60, нема чого шастати, вибачте на слові. Онуки – це потенційні вбивці дідусів і бабусь. Вони приносять їм віруси", – заявив лікар.
Він закликав мінімізувати ризик зараження і для людей старшого віку, які були щеплені.
"Тому що в такому віці вже не настільки сильна імунна система, у них може бути маса інших захворювань", – пояснив Бережнов.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки