У ВООЗ переглянули рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19: кому радять зробити щеплення
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) вважає, що дітям і підліткам віком від шести місяців до 17 років без супутніх захворювань не обов'язково щеплюватися від COVID-19. Цю категорію осіб експерти внесли до групи низького пріоритету щодо вакцинації проти коронавірусної хвороби.
Рекомендації переглянула Стратегічна консультативна група експертів ВООЗ з імунізації (SAGE). У Reuters зазначили, що представники Всесвітньої організації охорони здоров'я адаптували свої рекомендації до нової фази пандемії, інформує UAINFO.org з посиланням на Obozrevatel.
Експерти заявили, що здоровим неповнолітнім щеплюватися від коронавірусу не обов'язково, хоча це й безпечно. Ухвалювати рішення уряди країн мають, зокрема, виходячи з такого чинника, як "економічна ефективність", радять у ВООЗ.
Водночас до групи високого пріоритету імунізації від COVID-19 входять:
– люди похилого віку;
– молоді люди, які страждають на діабет і серцеві захворювання;
– люди з імунодефіцитними станами (ВІЛ, пацієнти після трансплантації), включаючи дітей віком від шести місяців;
– вагітні;
– медичні працівники.
Особи, у яких можливе зараження коронавірусом пов'язане з високим ризиком, повинні робити бустерну (додаткову) вакцинацію через 6-12 місяців після крайнього щеплення від SARS-CoV-2.
Читайте тажож: Коронавірус може передаватися навіть після смерті людини – NYT
Людям, які перебувають у середній групі ризику, додаткові ревакцинації проти COVID-19 (крім початкової серії – два щеплення та бустер) більше не рекомендовані.
У ВООЗ пояснили, що зосередити зусилля варто на тих, хто стикається із найбільшою загрозою тяжкого захворювання та смерті від COVID-19. Також потрібно враховувати досить високий рівень імунітету населення в усьому світі через поширену інфекцію та масову вакцинацію.
"Переглянута дорожня карта ще раз наголошує на важливості вакцинації тих, хто все ще наражається на ризик важкого захворювання", – сказала голова SAGE Ханна Нохінек.
Читайте також: Лікарка розповіла, чому новий штам COVID такий заразний та як можна убезпечитися від зараження
Також експерти закликали надолужити втрачене в планових щепленнях, пропущених під час пандемії, і попередили про зростання хвороб, яких можна запобігти за допомогою вакцин (наприклад, кір).
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки