MENU

Світлана Фус: Як підвищити рівень гормону щастя

919 0

Світлана Фус: Як підвищити рівень гормону щастя

Правильне харчування - базовий аспект для здоров'я і краси. Але без таких складових як сон, фізична активність, відпочинок, прогулянки на свіжому повітрі — не буде по-справжньому вражаючих і стійких результатів. Наш спосіб життя в цілому відіграє ключову роль у підтримці нашого здоров'я.

Про це пише відома дієтологиня Світлана Фус, інформує UAINFO.org.

"Важливо, що здоров'я як фізичне, так і психічне безпосередньо пов'язане з функціонуванням осі кишечник - мікробіота - мозок. Про кишечник часто говорять як про "другий мозок". Зв'язок між ним і головним мозком науково доведена і має складний механізм взаємодії. У цьому ланцюзі ключову роль відіграє кишкова мікробіота.

Читайте також: Худший завтрак для иммунитета назвала диетолог

Мікроорганізми, що населяють наш кишечник, беруть участь у:

  • виробництві вітамінів,

  • синтезі гормонів та регулюванні їх метаболізму,

  • утворенні нейромедіаторів (нейротрансмітерів, посередників), що відповідають за роботу нашого мозку.

  • Нейротрансмітери - це хімічні речовини, які беруть участь у передачі інформації між клітинами нервової системи (нейронами), м'язами та залозами. Один з найбільш важливих нейротрансмітерів гормон серотонін, 60-90% якого продукується в ШКТ. Саме його часто називають "гормоном щастя". Дійсно, коли концентрація серотоніну в організмі в нормі то наше самопочуття та настрій хороші, ми радісні та врівноважені. У свою чергу, його дефіцит може бути пов'язаний з порушеннями сну, апетиту, психічного стану.

Цей гормон бере участь в утворенні мелатоніну. Тому часто у людей з низьким рівнем серотоніну зустрічаються проблеми зі сном, які ще більше погіршує самопочуття. Зниження рівня серотоніну може сприяти розвитку депресії.

Читайте також: Названы полезные продукты, которые препятствуют преждевременному старению

Що дозволяє підвищити рівень серотоніну?

  • фізична активність, особливо аеробне навантаження: біг, плавання, їзда на велосипеді.

  • адекватне споживання продуктів багатих білком: риба, яйця, бобові, яловичина, молочні продукти, тверді сорти сирів; клітковиною: овочі, фрукти, злакові і бобові; жирами: рослинні масла, горіхи, насіння.

  • сон 6-8 годин на добу, відпочинок, вміння справлятися зі стресами. Давайте своєму організму можливість відновити сили. Коли мозок і тіло відпочине, то ваша ефективність виросте в рази.

  • перебування на сонці. Для вироблення серотоніну потрібен ультрафіолет. Брак сонячного світла в зимову пору року часто призводить до поширеної сезонної депресії.

  • І ще дуже важливо - піклуйтеся про стан мікробіоти кишечника для підтримки нормального рівня серотоніну. Адже бактерії товстої кишки вносять свій істотний внесок в секрецію серотоніну кишечником.

Стежте за своїм харчуванням та фізичною активністю", – пише дієтологиня.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини