Зараз відбувається кристалізація широкоі антизеленськоі коаліціі, – експерт
Створення Разумковим специфічного міжфракційного об’єднання та інтерв’ю Авакова на каналі Ахметова – передвісники великих проблем не лише для монобільшості «Слуги народу», але й для Зеленського та його Офісу.
Про це пише Олексій Роговик, інформує UAINFO.org.
Зараз відбувається кристалізація широкої антиЗеленської коаліції, в якій зараз ситуативно «тусуються» олігархи Ахметов, Порошенко, Медведчук, а у своєму гучному інтерв’ю «ахметівському каналу» Аваков чітко позначив ким окрім Разумкова та Богдана може бути представлена ця коаліція, зокрема, Яценюком, Гройсманом, Тимошенко, Смешком, Ляшком і багатьма іншими. Для Зеленського і Офісу президента починаються дуже важкі часи з спротивом олігархів, бо навіть зміни настрою найбатшого олігарха Ахметова достатньо для катаклізму.
Читайте також: "Слуга народа" обречена. МФО "Розумна політика" – первое детище Зеленского, которое он буквально создал своими руками, – нардеп
Було очевидно, що нарощення реальних конституційних повноважень, зачистка фігур як Аваков, Разумков та інших, а також збільшення тиску через закон про олігархів та інші інструменти не залишаться без відповіді. Послаблення електоральних позицій президента та наближення різних виборчих кампаній лише посилюють ці процеси. А поглиблення криз довкола коронавірусу, економіки та енергетики створюють для вдалого спротиву сприятливі умови. Тому оформлюється рух щодо політичної зупинки Зеленського, його повернення у політичні та правові рамки з перспективою на обмеження повноважень та впливу через тиск у парламенті, на вулиці, у медіа, у головах членів команди. І це не враховуючи зовнішніх викликів, нових рухів військ РФ довкола України.
Читайте також: Віталій Портников: Аваков кидає виклик Зеленському
Ми вже бачимо, що навіть щоб виграти два мандати на довиборах у ВРУ доводиться вдаватись до екстраординарних кроків, до прикладу, залучати особисто президента до розміну посади голови ОДА на мандат на Херсонщині чи вступати у не дуже приємні та складні домовленості з місцевими елітами як на Черкащині чи у Харкові. Не менш складно пройшли ротації у Кабміні, який «колихають» корупційні скандали та міжкланові війни на фоні відсутності стратегії, дефіциту кадрів та небажання людей йти на звільнені посади. Тому доводиться брати «своїх» з необхідним рівнем лояльності, як Резніков і Верещук, і ставити їх виключно під завдання політичного піару, а не реформ. Якщо вони усі не змінять підхід, не почнуть приймати реальні рішення замість виключно піарних, не згадають власної передвиборчої програми, то гарна соціологія поступово зникне як і сподівання на другий президентський термін.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки