Україні загрожує дефіцит питної води
В Україні сьогодні діють санітарні норми та правила, в яких загалом відсутні 23 показники безпечності та якості питної води, що містяться у відповідних директивах ЄС.
Україна вже за декілька десятків років може зіткнутися з дефіцитом якісної питної води.
Про це заявила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька під час екологічного форуму в столиці, інформує UAINFO.org.
Магалецька наголошує, що сьогодні в Україні діють застарілі норми й вимоги до якості води, які й не виконуються більшістю постачальників.
"Сьогодні почали прийматися рішення, які дозволять покращити ситуацію – це обмеження використання фосфатів в миючих засобах та деяких пестицидів (це, приміром, хлорпірифос). Однак нам потрібно більш активно впроваджувати у себе європейські норми. Це не питання євроінтеграції, це питання виживання", - зазначила голова Держпродспоживслужби.
Читайте також: Фахівці Держпродспоживслужби назвали популярний серед українців продукт, який підробляють найчастіше
Нагадаємо, у чинному українському законодавстві відсутні норми контролю показників броматів, акриламіду, багатоядерних ароматичних вуглеводнів, вінілхлориду, епіхлоргідрину, електричної провідності тощо. З 2021 року нормативи для 4-х показників (акриламід, вінілхлорид, епіхлоргідрин, хлорати) у Європі у 100 разів жорсткіші, ніж в Україні.
Читайте також: Як правильно вибрати горіхи та скільки їх можна з'їсти?
Раніше українців попередили про загрозу дефіциту питної води - до 2050 року її доведеться імпортувати.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки