MENU

Коли технології дозволять читати думки людей, розповів вчений

522 0

Коли технології дозволять читати думки людей, розповів вчений

Завдяки цьому вчені зможуть, наприклад, зрозуміти, про що думає людина, яка не має можливості рухатися і говорити.

Майбутнє технологій у цій сфері оцінив представник компанії i-BrainTech Геннадій Коваленко, інформує UAINFO.org з посиланням на "Профіль".

Сьогодні світові технології ще не дійшли того рівня, щоб мати можливість читати думки людей. Але в майбутньому можуть з'явитися пристрої, здатні оцінити реакцію мозку на ті чи інші подразники. На основі цього вчені зможуть зрозуміти, про що думає людина, яка не має можливості рухатися і говорити.

Читайте також: Исследование: Почему люди запоминают плохие события лучше, чем хорошие

Геннадій Коваленко зазначив: люди ще довго вкрай насторожено будуть ставитися до подібних розробок. Хоча так звані нейроінтерфейси вже допомагають відновлювати пацієнтів, які зазнали тяжких травм або інсульту.

Експерт розповів, що майбутні розробки будуть ґрунтуватися на нейротехнологіях, які здатні записати біоелектричну активність мозку.

"Якщо з'явиться відповідний математичний апарат, який дозволить розкодувати цю активність, ми зможемо визначити, як пацієнт, який страждає на синдром замкненої людини, реагує на ті чи інші подразники - наприклад, на таблички з літерами", - пояснив фахівець.

Читайте також: Угроза мозгу: назван фактор, повышающий на 73% риск развития деменции

Коваленко додав, що вже вдалося розробити одну зі схожих технологій. Вона не передбачає ніякого вживлення чіпів в мозок. Однак з її допомогою можна розпізнати біоелектричну активність мозку із залученням штучного інтелекту. Сигнали, які надсилає людський мозок, можна використовувати для управління протезами або для віртуальних ігор.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини