MENU

Як правильно вибрати ніж? Види ножів та рекомендації

2042 0

Як правильно вибрати ніж? Види ножів та рекомендації

Ножі можуть стати в пригоді в багатьох випадках. Наприклад, коли потрібно приготувати їжу, підготувати палиці для походу або рибалки, а також, щоб захистити себе. Крім цього, ніж може стати відмінною прикрасою для дому або частиною чудової колекції. На цій сторінці ви можете купити ніж від 30+ виробників під будь-які цілі.

Важливе про ножі

Ніж складається з клинка, стального або керамічного, його форма визначає основні властивості виробу. Клинок ділиться на тупий обух зверху та лезо (ріжучу кромку) знизу. Ніж утримується за руків’я, воно може бути з дерева, кістки, сплавів металу, пластику або гуми. А між клинком і руків’ям може бути гарда, яка заважає руці зіслизнути до гострої частини виробу.

Якщо ніж складаний — відкривається він за допомогою інерції, фліпера, штифта, плашки, отвору або кнопки. Також використовуються різні типі замків, які утримують клинок у потрібному положенні.

Призначення ножа: 

1. Рибалка. Ножі для рибалки використовуються для підготовки до лову, чистки та потрошіння пійманої риби.

2. Побутові потреби. Кухонні ножі створені для подрібнення фруктів, овочів і м’яса. Використовуються для приготування різних страв на кухні.

3. Для щоденного носіння (EDC — Everyday carry). Достатньо універсальні. Купуються, щоб нарізати продукти, розрізати нетверді предмети або щоб захистити себе.

4. Полювання. Ножі для полювання призначені для добивання та захисту від звіра або для потрошіння дичини. Є гарда. Мисливський варіант може оснащуватися гаком для простішого зняття шкіри.

5. Для військових цілей. Тактичні ножі підходять для будь-яких потреб військового, у тому числі для нападу й оборони. Використовується найміцніша сталь для клинків, руків’я розраховане на роботу в рукавичках, є висока опірність впливу довкілля.

6. Колекціонування. Сувенірні ножі потрібні для доповнення колекції, а також для прикрашання інтер’єру. Створюються з надякісних або навпаки м’яких матеріалів. Можуть бути з дорогоцінними матеріалами та камінням.

7. Туризм. Туристичні ножі найуніверсальніші. Ними можна відкривати консервну банку, порізати овочі, фрукти та м’ясо, розрізати міцну мотузку та підточити кілочок для встановлення намету.

Види ножів

1. З фіксованим клинком (фіксед). Клинок завжди нерухомий відносно руків’я. Щоб його було комфортно носити, він комплектується чохлом. Стійкий до поздовжного та поперечного навантаження, за ним легко доглядати, легко почати використовувати: достатньо тільки взяти його в руку. До недоліків відноситься великий розмір і потреба використовувати чохол.

2. Складаний. Як правило, ріжуча кромка схована в руків’я. Компактний, комфортно носити, є великий вибір різних моделей. Коли лезо сховано — воно менше контактує з вологою та брудом, також менше тупиться. Недоліки виробу: через ускладнення конструкції, менш довговічний ніж фіксед, за ним складно доглядати. Різновиди складаних ножів:

• Механічний. Відкривається та закривається вручну.

• Напів- і автоматичне відкриття. Щоб дістати лезо, достатньо потягнути за нього або натиснути на кнопку. А сховати клинок вийде тільки вручну.

• Автоматичний. Відкривається та закривається автоматичним натисканням на кнопку. Щоб клинок випадково не розкрився, встановлюють спеціальний запобіжник.

3. Мультиінструментальні (мультитули). Крім ножа, у них є пилка, викрутка та пасатижі. Руків’я складається з двох частин. Є велика кількість невеликих інструментів під будь-які цілі. Інші позитивні сторони та всі недоліки ті ж, що й у складаного варіанту.

4. Метальні. Ріжуча кромка знаходиться в передній частині вигину клинка. Виготовляються з однієї стальної пластини, яка за товщиною мінімум 3 мм.

Як вибрати ніж?

Рекомендації з вибору:

1. Клинок. Шукаєте універсальний варіант? Вибирайте той, що з прямим тонким обухом, вістрям у формі краплі води та заточуванням під кутом від 22° до 40°.

2. Носіння. Коли у виробу є кліпса або кільце, його комфортніше носити.

3. Надійність. Найнадійні вироби — це фіксед. Вони довговічні та міцні, тому що в них використовується мінімум деталей.

4. Тип замка. Якщо розглядаєте складані вироби, міцним і популярним типом замка буде liner lock.

5. Вістря. Як правило, якщо вістря нижче обуха, клинок краще буде колоти, якщо вище — краще буде різати.

6. Профіль леза. Пряме лезо дозволяє простіше різати, а лезо з вигинами — простіше рубити.

7. Додаткові можливості. У деяких моделях у руків’ї може бути порожнина для зберігання сірників, компаса або риболовних гачків.

Що потрібно знати про магазин ІБІС

В інтернет-магазині ІБІС (ibis.net.ua) є 60 000+ товарів від 710+ виробників. Крім того, працює 10 фізичних магазинів у чотирьох містах України. Ми пропонуємо тільки оригінальну продукцію за гарантією.

Замовте ніж, що сподобався, уже зараз, поки він ще є в наявності.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини