Російський мільярдер Усманов продав велику частку в VK компанії друга та племінника Путіна. Кому тепер належить соцмережа
Володимир Путін та Алішер Усманов (Фото: kremlin.ru)
Більшість голосуючих акцій VK опинилися в руках структур, пов’язаних із російським Газпромом.
Російська компанія СОГАЗ повідомила 2 грудня, що її рада директорів схвалила "45-відсоткову участь у капіталі АТ МФ Технології", що контролює 57,3% голосів VK (раніше Mail.ru Group)", інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.
Ця частка належала холдингу USM російського мільярдера Алішера Усманова через компанію Мегафон. В USM підтвердили факт угоди.
"Сьогодні ми виходимо з капіталу компанії, залишаючи її на піку показників як за кількістю аудиторії, так і за фінансовими метриками, що вселяє впевненість у її майбутньому", - цитує заяву Усманова РБК.
Група СОГАЗ - один із найбільших у Росії страховиків федерального рівня. Згідно зі звітністю компанії, 32,3% її акцій належать ТОВ Аквіла друга російського президента Володимира Путіна Юрія Ковальчука з сім'єю, 21,19% акцій - Газпрому та його дочірнім компаніям, 16,54% акцій - ТОВ СГ-інвест, решта 29,97 % акцій – міноритарним акціонерам. У розслідуванні російського інтернет-видання Проект йшлося, що серед співвласників групи СОГАЗ є син двоюрідної сестри Путіна Михайло Шеломов.
Читайте також: Каспрук: Російська мова в Україні – це шанс для Путіна
У середині листопада російський Сбербанк повідомляв про продаж 36% у компанії АТ МФ Технології Газпромбанку за 12,8 млрд рублів ($0,17 млрд). Газета Коммерсантъ (належить структурам Усманова) пише, що, виходячи з цієї оцінки, частка в VK, викуплена СОГАЗом, могла коштувати 16 млрд рублів ($0,22 млрд). Ще 10% МФ Технології належать російській держкорпорації Ростех, яку очолює колега Путіна по резидентурі КДБ у Дрездені Сергій Чемезов. Ще 9% холдинг USM Усманова належало у МФ Технології безпосередньо. У холдингу пояснили, що цей пакет «знаходиться в угоді з Газпромбанком», пише Коммерсантъ. Видання зазначає, що таким чином у руках структур, так чи інакше пов'язаних з Газпромом, консолідується абсолютна більшість голосуючих акцій VK.
Читайте також: "Путін нападе", "Україна замерзне", "вакцинація – зло": експерти розповіли про типові "вкиди" РФ
VK належать російські соцмережі ВКонтакте, Однокласники, пошта mail.ru, сервіс доставки Cамокат, частка в Delivery Club та Кухні на районі, таксі Сітімобіл та інші сервіси.
В Україні ВКонтакте, Однокласники та mail.ru знаходяться під санкціями з травня 2017 року, які передбачають блокування цих сайтів інтернет-провайдерами. Внаслідок цього їхня популярність в Україні продовжує падати. До рейтингу топ-25 найпопулярніших сайтів в Україні за вересень 2021 року, за даними Kantar.TNS, ці сайти не потрапили, а в рейтингу за серпень соцмережа ВКонтакте займала 22-е місце.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки