Земельна реформа вплинула на зростання цін в Україні на овочі – експерт FAO
Відкриття ринку землі стало одним з факторів, який у поточному році призвів до зростання цін на овочі з борщового набору.
Про це заявив експерт Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Андрій Ярмак під час 17-й міжнародній конференції "Овочі та фрукти України 2021: Нові інвестиційні можливості", передає EastFruit, інформує UAINFO.org.
"Негативний для овочівництва фактор, який виявився лише у 2021 році – це відкриття ринку землі. Тепер більшість аграріїв, щоб залишитись у бізнесі, буквально змушені скуповувати землю, спрямовуючи до неї вільні ресурси, які інакше могли б бути інвестовані у сільгоспвиробництво", - стверджує експерт.
Читайте також: Борщовий набір в Україні коштує дорожче ніж у Польщі
Крім того, за його словами, зростання цін на овочі борщового набору в Україні відбувається через переорієнтацію сільгоспвиробництва на вирощування зернових та олійних культур.
Так, серед факторів, які негативно впливають на інвестиції у вирощування овочів борщового набору, експерт назвав погіршення прибутковості вирощування цих культур на тлі вибухового зростання цін на зернові та олійні культури. Це дозволило останнім наблизитися до прибутковості вирощування з гектара до овочів борщового набору. При цьому, рівень ризиків при вирощуванні зернових є набагато нижчим, ніж при вирощуванні цибулі, буряків, моркви або капусти.
Читайте також: Ціни в українських магазинах хочуть "заморозити": які продукти потраплять під держконтроль
"Крім того, зернові легше, простіше і дешевше зберігати, ніж овочі борщового набору, та й ціни на зернові ніколи не коливаються так сильно, як на овочі", – пояснив Ярмак.
Наприклад, за його словами, ціни на білокачанну капусту пізніх сортів в той самий день у різні роки можуть відрізнятися навіть у 20 разів.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки