Павло Дуров "викрив" месенджери у шпигунстві за людьми "за наказом уряду США"
Фото: Instagram
Павло Дуров стверджує, що інші месенджери, включаючи WhatsApp та Signal, передають владі США інформацію про користувачів. Він розповів подробиці у своєму телеграм-каналі.
У своєму повідомленні Павло Дуров послався на розслідування видання The Record, яке отримало документи Федеральної служби розслідувань США про те, які урядові органи можуть отримати з месенджерів, інформує UAINFO.org з посиланням на Фокус.
Як виявилося, правоохоронці мають обмежений доступ до зашифрованих повідомлень iMessage, Line та WhatsApp. Деякі сервіси, такі як Signal, надають дані про час або дату останнього виходу користувача онлайн.
"Я не здивований. Більшість інших програм не могли гарантувати конфіденційність своїм користувачам, навіть якби вони цього хотіли. Оскільки програмісти проживають у США, вони повинні таємно впроваджувати "лазівки" у свої програми, коли їм наказує уряд США. Якщо програміст публічно скаже про це, то його можуть ув'язнити за порушення заборони", — зазначив Павло Дуров.
Читайте також: Шахраї "розводять" українців у Viber: в чому суть нової схеми і як не стати жертвою
За його словами, держорганам найчастіше навіть не потрібно звертатися до суду для вилучення інформації з додатків, інакше розпорядження тримають у секреті. Деякі проєкти спочатку фінансувалися урядовими структурами, серед них Anom та Signal. Багато років Агентство національної безпеки домагалося того, щоб міжнародні стандарти шифрування ґрунтувалися на технологіях, які агенти можуть зламати, а тому закликала всіх відмовитись від незручних ним методів, запевняє Дуров.
Читайте також: Ваш мозг взломали: куда ведут нас анонимные каналы в Телеграме
Документ ФБР про те, які дані уряд може отримати з месенджерів (The Record). Фото: therecord.media
"Я чув, що наші американські конкуренти розчаровані тим, що вони не можуть зрівнятися зі зростанням Telegram, попри значні інвестиції в маркетинг (те, у що Telegram ніколи не доводилося інвестувати). Але для того, щоб відповідати нашому зростанню, вони повинні спочатку переконатися, що їхні дії відповідають їхнім маркетинговим заявам. До цього моменту витоки даних та проблеми з безпекою в їхніх додатках, на жаль, залишаться неминучими", — заявив Павло Дуров.
Минулого тижня засновник Signal Моксі Марлінспайк у Twitter розкритикував методи безпеки Telegram і назвав цю програму "найгіршим вибором" для конфіденційності або зберігання інформації. Він заявив, що месенджер Павла Дурова зберігає всі повідомлення та медіафайли на власних серверах у незашифрованому вигляді, а тому їх можна переглянути будь-якої миті.
"От простий тест: видаліть Telegram, встановіть його на новий телефон і зареєструйтесь, використовуючи свій номер. Ви відразу побачите всю свою історію розмов, усі свої контакти, усі медіафайли, якими ви поділилися, усі свої групи. Як? Усе це було на їхніх серверах у відкритому вигляді", — написав Моксі Марлінспайк.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки