"В ядерній війні не може бути переможців": США, Велика Британія, Франція, Китай та Росія оприлюднили спільну заяву
У понеділок, 3 січня, п'ять ядерних держав випустили спільну заяву. Документ підписали Китайська Народна Республіка, Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Сполучені Штати Америки та Французька Республіка.
Про це повідомляє офіційний сайт Білого дому, інформує UAINFO.org з посиланням на "Апостроф".
Зазначається, що всі ці країни вважають своєю першочерговою відповідальністю недопущення війни між державами, які мають ядерну зброю, а також зниження стратегічних ризиків.
Читайте також: Россия планирует учения стратегических ядерных сил, – СМИ
"Ми заявляємо, що в ядерній війні не може бути переможців і вона ніколи не повинна бути розв'язана. Оскільки застосування ядерної зброї мало б далекосяжні наслідки, ми також підтверджуємо, що ядерні озброєння - поки вони продовжують існувати - повинні служити оборонним цілям, стримуванню агресії та запобіганню війни. Ми вважаємо, що подальше розповсюдження таких озброєнь має бути попереджене", – йдеться у заяві.
Країни-підписанти також наголосили на важливості протидії ядерним загрозам та дотримання угод у сфері нерозповсюдження ядерних озброєнь, у тому числі зобов'язання щодо Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) та Договору про загальне та повне роззброєння під міжнародним контролем.
Читайте також: Названы потенциальные "горячие точки" 2022 года
Лідери п'яти держав підтвердили відданість заходам щодо запобігання несанкціонованому або ненавмисному застосуванню ядерної зброї та нагадали про те, що їх озброєння не націлене одна на одну чи на будь-яку іншу державу.
"Ми маємо намір і далі займатися пошуком двосторонніх і багатосторонніх дипломатичних підходів, щоб уникати військової конфронтації, зміцнювати стабільність і передбачуваність, підвищувати рівень взаємного розуміння і довіри та запобігати гонці озброєнь, яка нікому не принесе вигоди та стане загрозою для всіх. Ми сповнені рішучості вести. діалог на основі взаємної поваги та визнання інтересів та занепокоєнь один одного в галузі безпеки”, – декларується у документі.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки