Депутати Ради 8 років тому ухвалили "диктаторські закони 16 січня": у чому була їхня суть
Рівно вісім років тому, 16 січня 2014 року, депутати Верховної Ради VII скликання більшістю голосів ухвалили пакет законів, які увійшли в історію під назвою "диктаторські закони 16 січня".
Ці законодавчі акти приймалися підняттям рук без обговорення і використання системи" Рада", тексти яких були оприлюднені вже після голосування. Вони передбачали різні обмеження акцій протесту та розширення репресивних повноважень силовиків для протидії мітингувальникам, інформує UAINFO.org з посиланням на Оbozrevatel.
"Закони 16 січня" визнавали протести екстремізмом та встановлювали жорстку відповідальність за подібну діяльність.
Читайте також: Кочетков: Нынешняя дипломатия Кремля базируется на личном опыте подворотни, которым ВВП искренне гордится
Вводилася заборона на акції, не погоджені з органами МВС, які використовують засоби маскування, намети для обігріву та відпочинку, а також заборону на допомогу протестуючим приміщенням або транспортом, на рух у колоні понад п'ять автомобілів без погодження з силовиками тощо.
17 січня пакет "диктаторських" законів підписав тодішній президент Віктор Янукович, а 21 січня, попри протести та заклики світової громадськості, був опублікований у газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр".
Оприлюднені закони викликали хвилю критики з боку суспільства як такі, що порушують демократичні норми. 28 січня парламентарії на позачерговому засіданні визнали такими, що втратили чинність 9 з 12 "диктаторських" законів.
Читайте також: "Российская Федерация": на чужом горбу, да в Рай
Слідчі Генпрокуратури зібрали докази незаконності голосування 16 січня та фальшування його результатів. Було повідомлено про підозру 15 особам, серед них – президенту-втікачу Януковичу та першому заступнику спікера Ради Ігорю Калєтніку.
Примітно, що у дострокових виборах до Верховної Ради 8-го скликання брали участь 127 осіб, які голосували за пакет "законів 16 січня", а 50 із них було переобрано до парламенту.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки