MENU

Масове "закладання бомб" в Україні: експерти назвали три типи "мінерів"

989 1

Масове "закладання бомб" в Україні: експерти назвали три типи "мінерів"

З початком 2022 року Україну накрила хвиля фейкових "мінувань". Все відбувається за одною схемою: правоохоронцям надходять анонімні повідомлення про вибухові пристрої у громадських місцях – школах, торгових центрах, станціях метро. Усі відвідувачі евакуюються, на місце виїжджають вибухотехніки, вони обстежують об'єкти, але нічого не знаходять...

Як інформує UAINFO.org, у тому, кому вигідно розповсюджувати паніку серед українців та хто займається інформаційним тероризмом, розбирався "Апостроф".

За словами експертів, існує три типи телефонних "мінерів".

Перший тип – люди, які до кінця не знають законів та відповідальності за їх порушення. А згідно з кримінальним кодексом, за хибне мінування загрожує до 6 років позбавлення волі.

Для таких людей повідомлення про бомби справді перетворюються на розвагу. Тим більше, у період затяжних свят, коли хворий азарт підігріває алкоголь.

Читайте також: Жителю Дніпра загрожує до 8 років позбавлення волі за "мінування" Ради

Колишній співробітник СБУ Іван Ступак зазначає, що людям треба пояснювати, що за це передбачено кримінальну відповідальність, до тривалого ув'язнення. Водночас екснародний депутат і генерал-лейтенант міліції у відставці Геннадій Москаль переконаний: через параліч правоохоронної системи багато людей йдуть на скоєння телефонного тероризму, абсолютно не відчуваючи за собою загрози покарання.

Другий тип "мінерів" - психічно хворі люди. Припиняти помилкові повідомлення від таких людей складніше. Адже раціональні аргументи про те, що за невдалий жарт загрожує серйозний термін, на таких людей можуть не діяти.

Цю проблему можна вирішити шляхом побудови розгалуженої системи відеоспостереження у великих містах та місцях скупчення людей.

До третього типу відносяться реальні телефонні терористи, які усвідомлюють відповідальність, але роблять помилкові виклики для дестабілізації ситуації у країні. Проте багато експертів зазначають – далеко не факт, що Російська Федерація активно використовує такий інструмент своєї гібридної агресії проти України.

Читайте також: СБУ затримала банду, яка скоювала зухвалі напади на банки та інкасаторів

Проблема полягає в тому, що телефонним терористам не завжди потрібні серйозні ресурси - достатньо всього повідомити в поліцію, наприклад, про фейкову бомбу на вокзалі.

Цілком імовірно, що якщо Кремль таким чином активно дестабілізуватиме ситуацію в Україні, то нічого не заважає Україні відповідати симетрично. І тоді вже російські правоохоронці будуть змушені виїжджати на кожний виклик.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини