Марсохід знайшов це фіолетове каміння майже на всіх ділянках кратера Єзеро — від великого каміння до крихітних каменів, та все ж учені не до кінця розуміють, що це за фіолетове покриття та як воно утворилося, інформує UAINFO.org з посиланням на Фокус .
Фіолетовий колір має вигляд тонкого, гладкого покриття на одному камені та плям фарби на інших. Розшифрувавши його хімічний склад, можна отримати уявлення про давнє довкілля Марса.
Читайте також: Земля остывает изнутри быстрее, чем мы думали – исследование
Варто зазначити, що це не вперше, коли фіолетове каміння або навіть зелене каміння, якщо вже на те пішло, було знайдено на Марсі. Марсохід Curiosity знайшов деякі з них біля підніжжя гори Еоліда ще у 2016 році.
Фіолетові камені, виявлені Curiosity біля підніжжя гори Еоліда у 2016 році
Тоді вчені зазначили, що зміна кольорів марсіанських порід вказує на різноманітність їхнього складу. А фіолетові камінці знайшли там, де прилад Curiosity CheMin виявив гематит, кристал оксиду заліза. Виявленню незвичайних каменів також сприяли вітри та пісок, що видувався, в тих місцях, де Curiosity займався дослідженням. Вони очистили каміння від пилу, який міг би затемнити колір каменів.
Фіолетові плями, помічені Perseverance, зазвичай зустрічаються в менш запорошених районах. Результати дослідження вчених показують, що вони можуть містити різні види оксиду заліза.
"Ми не зустрічали цей тип фіолетового покриття раніше, і точно не з такою частотою, з якою стикається Perseverance", — розповів учений Бредлі Гарчінскі з Університет Пердью.
Читайте також: Ученый рассказал, может ли Земля прекратить вращение, и что случится, если это произойдет
Учені досліджували покриття за допомогою інструменту Supercam, який лазером випарував ділянку породи та вивчив властивості каміння. Їхні перші результати виявили, що фіолетовий шар м'якший і хімічно відрізняється від кам'яного шару, що лежить нижче, а також багатий на водень і магній. Водень і оксид заліза свідчать про те, що вода відіграла важливу роль в утворенні фіолетових плям.
Perseverance зробив це зображення в травні 2021 року. На ньому видно фіолетову пляму біля правого краю кадру
Perseverance досліджував кратер Єзеро, у якому колись було стародавнє озеро, і є багато доказів того, що на Марсі була вода. Однак маршрут, яким ішов ровер, зустрівши це пурпурне каміння, насправді проходить не по озерних відкладах, а по породах, що утворилися з магми, що остигає. Так що, як це каміння фіолетового кольору опинилося в цьому регіоні, а також як і коли воно стикалося з водою, залишається загадкою.
Не виключено, що ця нова загадка зможе допомогти нам знайти відповідь на споконвічне питання про те, чи існувало будь-коли життя на Марсі.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook , Twitter і YouTube