Фото: Financial Times Ракети DF-17 можуть літати в 5 разів швидше за швидкість звуку.
Служба розвідки Великобританії МІ-6 допомогла втекти на Захід 30-річному китайському вченому, який працює у державній авіаційній промисловій корпорації Китаю.
Про це повідомили джерела британської газети Daily Express, інформує UAINFO.org з посиланням на Фокус .
Втеча вченого з Пекіна дозволила Великій Британії та США прискорити оборонні програми проти використання гіперзвукових ракет і тепер Китаю може знадобитися два роки, щоб переналаштувати всі системи, пояснили співрозмовники.
За даними джерел газети, 30-річний ракетний технік брав участь у розробці гіперзвукового планувального апарату, здатного нести ракети Dongfeng (DF)-17 на відстань до 2 тисяч миль.
Балістичні ракети DF-17 бувають середньої та міжконтинентальної дальності.
Чоловік пов'язаний із розробкою системою пуску гіперзвукових ракет навколо Землі з використанням технології теплового наведення для ураження цілей.
Читайте також: В МИД КНР прокомментировали информацию о просьбе Си Цзиньпина к РФ не нападать на Украину
"Образа на те, що його обійшло стороною начальство в Пекіні переконало його вступити в контакт з агентом британської розвідки в Гонконгу наприкінці вересня 2021 року. Учений сказав про наявність інформації про гіперзвуковий апарат", — йдеться в тексті.
Знаючи, що йому на батьківщині загрожує розстріл, учений вимагав притулку для себе, дружини та дитини.
"Було зроблено дзвінок у Воксхолл-Крос, лондонську штаб-квартиру МІ-6. Звідти відправили в Гонконг двох офіцерів розвідки та технічного фахівця", — повідомили обізнані особи.
Будинок Воксхолл-Крос, штаб-квартири МІ-6 у Лондоні
Унаслідок ученого разом із сім'єю перевезли до однієї з колишніх колоній Великобританії за спеціально розробленим маршрутом. Китайського фахівця допитали двоє чоловіків і жінка з команди МІ-6.
"Учений міг таємно винести технічні дані. До команди МІ-6 приєдналася команда з двох людей з ЦРУ. День був відведений на тривалу нараду, перш ніж було вжито заходів для польоту в безпечніше місце — на авіабазу США в Німеччині — а потім у США через Велику Британію", — розповіли джерела газети.
Читайте також: Китай знову почав випробовувати Захід – The Washington Post
Чоловік виявився "надзвичайно схильний до співпраці".
"Це розумна людина, людина, захоплена крикетом. Він віддає перевагу (віскі) Jack Daniels і був скривджений тим, як із ним обійшлися в Пекіні", — додав співрозмовник у розвідці.
Зазначимо, що Китай може продати гіперзвукові ракети DF-17 Пакистану, який має територіальні суперечки з Індією, гіперзвукові ракети DF-17. Ці ракети можуть літати на швидкості, яка більш ніж 5 разів вища за швидкість звуку (приблизно 6 100 км/год).
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook , Twitter і YouTube