NASA: виверження вулкана біля Тонга можна порівняти з вибухом сотень атомних бомб
З населених островів Тихого океану найбільше від стихії постраждав архіпелаг Королівства Тонга \ фото REUTERS
Виверження підводного вулкана Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай, що спровокувало цунамі в Тихому океані біля Тонга, за своєю потужністю в сотні разів перевершує вибух атомної бомби, скинутої на Хіросіму.
Про це повідомили вчені NASA, передає Бі-бі-сі. Вчені агентства зазначили, що збиток, завданий стихією в Південно-Тихоокеанському регіоні, набагато масштабніший, ніж здавалося досі, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Останні дослідження показали, що значна частина однойменного з вулканом острова Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай практично перестала існувати. До виверження він складався з двох безлюдних островів - Хунга-Тонга і Хунга-Хаапай, які з 2014 року з'єдналися в один, завдяки сформованому між ними вулканічному перешийку.
Зараз, за словами фахівців NASA, середня ланка повністю зруйнована, а від двох старіших островів залишилися лише невеликі фрагменти.
З населених островів Тихого океану найбільше від стихії постраждав архіпелаг Королівства Тонга. За оцінками ООН, близько 80% жителів цієї острівної держави випробували на собі наслідки виверження і викликаного ним цунамі. Загиблими вважаються три людини.
Читайте також: Українські полярники побачили в Антарктиді хвилі від вулкана у Тонга. ВІДЕО
На столицю Тонги Нукуалофа накотилася хвиля висотою 1,2 метра. Жителі міста рятувалися на височинах. Багато хто постраждав не тільки від затоплення, але і від каменів і попелу, які сипалися зверху.
Острів Манго - один з найбільш постраждалих на архіпелазі. Багато його жителів втратили все - від житла до особистих речей. 62 людини були евакуйовані на острів Номука, але там, за словами влади, закінчується продовольство, і сотні людей очікують евакуації на головний острів держави Тонга - Тонгатапу.
Велика частина островів архіпелагу досі засипана попелом. Всі сили були насамперед кинуті на розчищення злітно-посадкової смуги єдиного міжнародного аеропорту, куди вже кілька днів доставляються гуманітарні вантажі.
В ООН найбільше побоюються забруднення попелом джерел питної води, що може призвести до епідемії холери та інших шлунково-кишкових захворювань.
Однак влада Тонга повідомляє, що останні перевірки якості води в прісних водоймах показали її придатність до вживання. Жителям острова також рекомендується збирати дощову воду.
Тим часом зберігається небезпека загострення легеневих і серцево-судинних захворювань серед населення.
Читайте також: В Украине зафиксировали ударную волну от извержения вулкана в Тонга
Військові літаки Нової Зеландії та Австралії, а також вантажні судна цих країн доставляють на Тонга гуманітарну допомогу, включаючи медикаменти та обладнання для діагностики.
Лікарня в Нукуалофа була змита хвилею, рятувальники розгорнули в столиці польовий госпіталь.
Зв'язок архіпелагу із зовнішнім світом досі повністю не відновлений. Проблематичний навіть зв'язок між головним островом Тонгатапу та іншими островами.
Кабель, що йде по дну океану і забезпечує архіпелаг інтернетом, серйозно пошкоджений. Телефонні лінії відновлені лише частково.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки