MENU

Вчені розповіли про відмінності у роботі мозку залежно від статі

1029 0

Мозок чоловіків та жінок працює по-різному depositphotos / dimdimich

Вчені зі Стенфордського університету виявили відмінності у роботі мозку самців та самок мишей. За їхніми словами, ймовірно, що такі самі відмінності можуть спостерігатися і в роботі мозку чоловіків та жінок, повідомляє Science daily.

Так, вчені виявили понад 1000 відмінностей у рівнях активації генів у мозку самців та самок мишей. Більше того, знайдено ще 600 відмінностей у мозку самок залежно від різних стадій їхнього репродуктивного циклу, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UА.

У ході дослідження вчені вивчили чотири області в мозку мишей, які програмують поведінку «оцінка, побачення, спарювання та ненависть». Це допомагає самцям швидко визначати стать незнайомої тварини, визначає сприйнятливість самок до спарювання, а також їхy. здатність захищати потомство. Завдяки цьому тварини здатні розмножуватися, а їхнє потомство – виживати.

Вчені проаналізували тканини, витягнуті з цих зон мозку, що містять клітини, що реагують на статеві гормони. В результаті вони знайшли більше 1000 генів, які були активні в однієї статі, на відміну від іншої.

Гени - це "креслення" білків, які виконують практично всю роботу клітини. Рівні активації генів - швидкість, з якою інформація, що міститься в генах, копіюється і перетворюється на білки - визначають функції клітини.

«Використовуючи ці гени як точки входу, ми ідентифікували певні групи клітин мозку, які управляють певною типовою для статі поведінкою», - заявив старший автор дослідження Нірао Шах.

Читайте також: Говоріть на здоров’я. Медики пояснили, як спілкування двома мовами впливає на наш мозок

Крім того, було знайдено 600 відмінностей у рівнях активації генів у самок залежно від їхнього естрального циклу (у жінок це менструальний цикл, у самок мишей немає менструацій).

«Миші – не люди. Але розумно очікувати, що аналогічні типи клітин мозку гратимуть роль у нашій типовій для статі соціальній поведінці», - зазначив Шах.

Типова для статі соціальна поведінка формувалося в мозку ссавців упродовж мільйонів років. Миші-самці, наприклад, швидко розрізняють стать незнайомців, які проникають на їхню територію. Якщо це інший самець, вони негайно нападають на нього. Якщо це самка, то вони починають залицятися до неї.

Читайте також: Слідкуйте за серцем. Вчені пояснили, як підвищений тиск впливає на роботу мозку

Миші ж самки захищають потомство, а не територію, і нападають на тих, хто загрожує їхнім дитинчатам. Вони також схильні стежити за дитинчатами і повертати тих, хто загубився.

Деякі з генів, які були виявлені під час нового дослідження, впливають на ризик розвитку порушень роботи мозку, що трапляються у тієї чи іншої статі. Так, з 207 генів, пов'язаних з високим ризиком прояву розладів аутистичного спектру, який вчетверо частіше зустрічається у чоловіків, ніж у жінок, 39 активніші в мозку тієї чи іншої статі: 29 - у чоловіків, 10 - у жінки. Гени, пов'язані з хворобою Альцгеймера і розсіяним склерозом, які частіше вражають жінок, ніж чоловіків, були активнішими у самок мишей.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

ZN.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини