MENU

Все одно нагодують. Мозок домашніх котів зменшився за тисячі років життя з людиною

963 0

Все одно нагодують. Мозок домашніх котів зменшився за тисячі років життя з людиною

За час, який минув з того моменту, як кішки були одомашнені за останні 10 000 років або близько того, їхній мозок значно зменшився у розмірах.

Це відкриття може призвести до нового розуміння того, як тварини адаптуються, коли вони починають утримуватися людьми, вважають дослідники з університету Відня, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.

Дослідники порівняли розмір черепа (показник розміру мозку) у домашніх кішок (Felis catus) та диких кішок з Європи та Африки, які генетично підтверджені як предкові види, від яких повільно еволюціонували домашні кішки.

Команда також вивчила гібриди диких і домашніх кішок і виявила, що розміри їх мозку знаходяться між вимірами для двох інших груп — ще одна вказівка на те, що саме одомашнення призвело до змін.

«Наші дані показують, що домашні кішки дійсно мають менший об'єм черепа (що має на увазі менший мозок) у порівнянні як з європейськими дикими кішками (Felis silvestris), так і з дикими предками домашніх кішок, африканськими дикими кішками (Felis lybica), що підтверджує більше ранні результати», - зазначили автори роботи.

Читайте також: Материнський інстинкт. У Танзанії левиця відвела заблудлу антилопу назад у стадо. ФОТО

Дослідники висунули ідею про те, що природний відбір на приручення при одомашнюванні призводить до вироблення меншої кількості клітин нервового гребеня у тварин (пов'язаних зі збудливістю та страхом). Це, у свою чергу, може призвести до змін реакції на стрес, розмір мозку і загальної морфології тіла.

Хоча висновки дослідження не є абсолютно новими, у деяких випадках вони оновлюють дослідження, яким вже кілька десятиліть, даючи вченим, які працюють над теоріями одомашнення, деякі свіжі дані для інтерпретації.

"Порівняння розміру мозку часто засновані на старій, недоступній літературі, а в деяких випадках проводилися порівняння між домашніми тваринами і дикими видами, які більше не вважаються істинними видами-предками домашніх видів, що розглядаються", - пишуть дослідники.

Читайте також: Важить – як дворічна дитина: величезний кіт Кефір дивує своїми розмірами

Одним із припущень, з яким не згодні автори дослідження, є твердження, що кішки нині лише «напіводомашнені» порівняно, скажімо, із собаками.

Це дослідження вказує на те, що кішки довели свою корисність у минулому, на фермах і на кораблях, і що їхній зв'язок з людьми полягає не тільки в тому, щоб отримувати їжу від людини. Дослідники кажуть, що домашніх кішок, як і раніше, вибирають як домашніх вихованців, ґрунтуючись на їхньому темпераменті.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

НВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини