Польща готується прийняти мільйон біженців з України
Польська влада вже веде підготовку переходів для потенційних біженців, а також забезпечення їх медичним обслуговуванням, проживанням та харчуванням.
У разі масштабного вторгнення російських військ в Україну на кордоні з Польщею очікується хвиля до мільйона біженців. Як повідомляє "Польське радіо" у суботу, 29 січня, про це сказав віцеміністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі Мацей Вонсік, інформує UAINFO.org.
"Якщо в Україні дійде до війни, ми повинні враховувати наплив справжніх біженців. Люди, які тікають від вогню, люди, які тікають від смерті, тікають від звірств війни", – сказав Вонсік.
Він додав, що Польща має бути готовою до найгіршого сценарію.
Читайте також: Румыния готовится принимать беженцев из Украины
"Є кілька сценаріїв. Можливо, втіляться позитивні чи не настільки радикальні сценарії, але ми повинні бути готові до чорного сценарію, і вже деякий час МВС вживає заходів, щоб ми були готові до приходу цієї хвилі навіть мільйона людей, які в разі цього найрадикальнішого елемента можуть з'явитися на нашому східному кордоні", – сказав він.
Мацей Вонсік додав, що йдеться про підготовку переходів, медичне обслуговування, проживання та харчування.
"За Женевською конвенцією ці люди будуть під захистом Польщі, і ми не будемо від цього дистанціюватися. Там, де є біженці, ми повинні їм допомогти, таке міжнародне право, але це також правила співіснування цивілізованих людей, принципи європейської та християнської культури. Ми не підемо від цього і не захищатимемося від цього", – сказав заступник голови МВС.
Читайте також: "Будет хуже, чем в Чечне": Кубань и Ростовская область в ожидании войны с Украиной — Радио Свобода"
Він також закликав не піддаватися істериці та паніці та нагадав, що попереду Олімпіада у Пекіні.
"Здається, у Путіна настільки важливі стосунки з Китаєм, що він не зробить жодних рішучих кроків до закінчення Олімпіади, тому що це може обернути китайську сторону проти нього", – оцінив він.
Нагадаємо, цього тижня у Варшаві відбулося засідання Ради національної безпеки Польщі, під час якого обговорювалася поточна ситуація, пов'язана із загрозою російського вторгнення в Україну.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки