"Не порадився навіть із військовими". Рахманін розкритикував ініціативу Зеленського щодо збільшення армії
Вишкіл військовослужбовців 80-ї окремої десантно-штурмової бригади (Фото:Міністерство оборони України/Facebook)
Президент Володимир Зеленський ініціював збільшення чисельності ЗСУ на 100 тисяч та створення додаткових 20 бригад, але попередньо не провів жодних розрахунків, а також не порадився ні з військовими, ні з Мінфіном.
Про це заявив на Радіо НВ член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін, інформує UAINFO.org з посиланням на НВ.
«Армію можна збільшувати, можна зменшувати; можна розгортати 20 бригад, можна 50, можна одну. Усьому має передувати чіткий розрахунок. Наприклад, з підвищенням загрози або з урахуванням завдань, які має виконувати сектор безпеки і оборони, нам необхідно забезпечити Збройні Сили таким фінансовим ресурсом (який нізвідки не береться, його треба передбачити). І, наприклад, посилити військово-морську складову і для цього розгорнути окрему бригаду; посилити повітряну складову — розгорнути додаткову авіаційну бригаду. Для цього нам потрібно стільки років, [така кількість] людей, стільки грошей, які візьмуться з відповідних джерел. <...> Я чесно намагався відшукати бодай одну людину, яка б мені розказала, що передували якісь розрахунки, були якісь пропозицій, радилися з військовими, залучали Мінфін, обговорював це питання Радбез -тоді б це було зрозуміло. Жодного розрахунку немає», — зазначив Рахманін.
Читайте також: Поки призов не скасували. Кого звільнять від строкової служби в Україні у 2022 році
Нардеп також нагадав, що пропоновані президентом зміни має ухвалити парламент, однак президент поки не скористався можливістю законодавчої ініціативи.
«Чисельність Збройних сил встановлюється законом і за це голосує Верховна Рада. Зміни до бюджету у будь-якій частині (збільшення видатків на ЗСУ або підвищення зарплати) знову ж таки голосується змінами до бюджету. У президента була така можливість — він суб'єкт законодавчої ініціативи, має право подавати законопроєкти, які розглядаються як невідкладні. Якщо б він подав відповідний законопроєкт, наприклад, про зібльшення фінансового утримання військовослужбовців, Верховна Рада, впевнений, радо конституційно більшістю за це проголосувала б і це стало б частиною вітчизняного законодавства, Мінфін уже б почав перераховувати гроші», — додав нардеп.
Читайте також: Чому в Україні повернули призов з 18 років: експерт назвав головні причини
У межах зміцнення обороноздатності, Зеленський також пропонує скасувати обов’язковий призов на військову строкову службу з 1 січня 2024 року.
У межах переходу України на модель професійної армії призов на строкову військову службу планують замінити на короткострокову інтенсивну підготовку, повідомив голова Міноборони Олексій Резніков.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки