MENU

Ляшко пояснив, чому МОЗ скоротив термін самоізоляції для хворих на COVID-19

555 0

Ляшко пояснив, чому МОЗ скоротив термін самоізоляції для хворих на COVID-19Ляшко пояснив, чому МОЗ скоротив термін самоізоляції для хворих на COVID-19 / фото УНІАН

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко пояснив, чому було рекомендовано скорочення мінімальної тривалості лікування безсимптомних пацієнтів з COVID-19 до 5 днів від дати появи перших симптомів або дати взяття матеріалу на дослідження.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Ляшко сказав під час брифінгу, інформує UAINFO.org.

"Особливістю першої цьогорічної хвилі COVID-19 є зростання кількості інфікованих і помірна кількість госпіталізованих. Тому основний удар в цій хвилі на себе приймають лікарі та працівники ланки первинної медичної допомоги. Тому наші управлінські рішення на рівні міністерства направлені наразі на їх підтримку", - зазначив Ляшко.

Читайте також: Комаровський назвав тривожні сигнали при COVID-19, коли треба негайно звертатися до лікаря 

Зокрема, він нагадав, що МОЗ внесло зміни до наказу "Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)".

"Саме тому було рекомендовано скорочення мінімальної тривалості лікування безсимптомних пацієнтів до 5 днів від дати появи перших симптомів або дати взяття матеріалу на дослідження. Це дозволяє скоротити термін перебування під медичним наглядом пацієнтів, які мають легкий перебіг хвороби. Дані останніх досліджень показують, що більшість випадків передачі коронавірусної хвороби відбувається за 1-2 дні до появи симптомів, а також у наступні 2-3 дні після їх появи. Також варіант "Омікрон" має значно менший інкубаційний період у порівнянні з іншими варіантами вірусу", - заявив очільник МОЗ.

Читайте також: Названы болезненные кожные проявления Омикрона 

Він нагадав, що раніше пацієнт мав перебувати на ізоляції не менш як 10 днів від дати появи симптомів або ж від дати взяття матеріалу на тестування. Повторне тестування на COVID-19 також могло проводитись не раніше 10 днів з часу появи симптомів чи першого позитивного тесту. 

"Наразі самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів захворювання через 5 днів від дати їх появи або від дати отримання позитивного результату тестування", - додав Ляшко.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини