Лижниця з Білорусі втекла разом із сім'єю з країни, побоюючись репресій. ФОТО
Фото: Facebook Дар'я Долідович Фото: Facebook/Сергій Долідович
17-річна білоруська лижниця Дар'я Долідович разом зі своєю родиною втекла з Білорусі до Польщі, побоюючись репресій з боку влади. На такий крок сім'я пішла після того, як Дар'ї заборонили брати участь у змаганнях через політичні погляди її сім'ї.
Про це повідомляє агентство Reuters, яке поспілкувалося зі спортсменкою та її батьком Сергієм, пише Фокус, інформує UAINFO.org.
Дар'ю Долідович усунули від змагань у січні. На думку батька дівчини, це сталося через його участь у вуличних протестах 2020 року проти фальсифікацій на виборах президента Білорусі.
Читайте також: Російська фігуристка вилаялася в прямому ефірі на Олімпіаді-2022: "Я ні х**а не зрозуміла"
Дарія Долідович. Фото: Facebook/Сергій Долідович
"Дар'ю позбавили права брати участь у змаганнях. Я не бачу можливості для продовження її кар'єри в Білорусі. Нас можуть звинуватити в проведенні демонстрації та вигукуванні (опозиційних — ред.) гасел, а потім просто посадити до в'язниці. Три місяці тому я навіть у страшному сні не міг уявити, що зрештою покину свою країну", — сказав семиразовий чемпіон Білорусі з лижних перегонів Сергій Долідович, який є тренером своєї дочки.
Сергій Долідович. Фото: Facebook/Сергій Долідович
Зараз Дар'я та її родина перебувають у Польщі, де лижниця сподівається продовжити тренування.
Цього року вона мала закінчити школу, але поки незрозуміло, як вона продовжуватиме навчання в Польщі.
"Я планувала закінчити школу в Білорусі, але батьки сказали, що ми переїжджаємо. Я засмучена, звичайно. Було б простіше залишитися на кілька місяців і закінчити школу", — сказала журналістам Дар'я Долідович.
Дівчина сказала, що хотіла б продовжувати займатися лижними перегонами, оскільки вона мріє взяти участь в Олімпіаді.
Читайте також: Российских фигуристов подозревают в допинге. "Золото" Олимпиады им не вручили
Зазначимо, що з 2020 року десятки білоруських спортсменів стали жертвами переслідувань з боку республіки. Так, під час протестів у серпні 2020 року понад 1000 спортсменів і тренерів підписали відкритий лист, вимагаючи від влади країни провести нові вибори президента і припинити тортури затриманих протестувальників За даними Amnesty international, 60 підписантів цього листа звільнили, деякі з них зазнали насильства. За участь у мирних акціях протесту проти фальсифікацій виборів затримали 95 спортсменів, сімом з них пред'явили кримінальні звинувачення, 124 зазнали "інших форм репресій".
Нагадаємо, у серпні 2021 року під час літньої Олімпіади в Токіо, білоруська бігунка Крістіна Тимановська відмовилася повертатися до Білорусі. Вона повідомила, що керівництво збірної відсторонило її від змагань на Олімпіаді й намагалося вивести з Японії за те, що вона критично висловилася в Instagram на адресу НОК республіки. Пізніше спортсменка та її чоловік виїхали до Польщі, яка надала політичний притулок.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки